توضیحات عجیب ایلان ماسک درباره علت شکستن شیشه های تسلا سایبرتراک

تنها با گذشت چند روز از معرفی خودروی جدید تسلا به نام Cybertruck ایلان ماسک، صاحب این کمپانی، در رابطه با رخداد غیرمنتظره ای که در مراسم معرفی این محصول اتفاق افتاد صحبت کرد.

در طی این مراسم ایلان ماسک برای اثبات استحکام بدنه استیل Cybertruck و شیشه نشکن به کار رفته در این خودرو با نام Armor Glass، آزمایش های مختلفی را انجام داد که در نهایت یک مورد از آن ها به خیر ختم نشد.

ایلان ماسک تسلا Cybertruck

پس از وارد کردن چند ضربه با چکشی به درب سمت راننده Cybertruck، عدم مشاهده هرگونه فرورفتگی در بدنه حاضران را شگفت زده کرد و تا حدی مقاومت بالای بدنه این پیکاپ را به نمایش گذاشت. اما آزمایش بعدی خود ایلان ماسک را هم مبهوت کرد.

برای نمایش سختی شیشه های جدید (Armor Glass) به کار رفته در خودروی جدید، یک گوی فلزی سنگین توسط طراح ارشد تسلا، Franz von Holzhuasen، به سمت شیشه راننده پرت شد که آن را شکست. گوی فلزی یک بار دیگر به سمت شیشه سرنشین عقب پرت شد که آن را هم خرد کرد.

ایلان ماسک تسلا Cybertruck

ایلان ماسک هم در واکنش به این اتفاق و حواشی ایجاد شده در رابطه با آن در توییتر متنی را منتشر کرده که به این ترتیب است:

بله. انجام تست چکش روی در جلو باعث ترک خوردگی سطحی شیشه شد و به همین دلیل توپ فلزی توانست به شیشه صدمه بزند. باید ابتدا تست توپ و شیشه را انجام می دادیم و سپس با چکش به در ضربه می زدیم.

به نظر می رسد پس از چند روز بررسی درون شرکتی، متخصصین تسلا به این نتیجه رسیده اند که ترتیب دو آزمایش انجام شده در مراسم رویداد Cybertruck اشتباه و برعکس بوده که همین امر منجر به شکننده شدن شیشه های جدید این خودرو شده است.

در واقع منظور ایلان ماسک این است که نیروی وارد شده به در خودرو در اثر تست چکش، باعث ایجاد ترک های ریز در شیشه ها شده است و این ترک ها در نهایت برخورد گوی را تاب نیاورده و شیشه خودرو در مراسم معرفی دچار شکستگی شده است.

اما ممکن است از خود بپرسید پس شیشه قسمت عقب چرا شکست، چون تست چکش فقط روی در سمت راننده انجام شده بود. توییت ایلان ماسک در این رابطه توضیحی نداده اما برخی گفته های غیر رسمی حکایت از این دارند که نمونه موجود از پیکاپ برقی تسلا در مراسم معرفی، تنها در بخش جلو دارای شیشه های جدید Armor Glass بوده است.

با همه این تفاسیر حتی چنین اتفاقی نیز جلوی موفقیت ایلان ماسک را نمی گیرد؛ چراکه تنها در 3 روز پس از معرفی، تسلا تعداد 200 هزار Cybertruck را پیش فروش کرده است.

مطالب مرتبط

اسپیس ایکس گیاه ماری جوانا و قهوه را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می کند

اسپیس ایکس قصد دارد اوایل سال 2020 گیاه شاه دانه و قهوه را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند. هدف از این آزمایش، مطالعه تاثیرات بی وزنی و امواج رادیویی روی گیاهان است.به گزارش Mashable، شرکت زیست‌فناوری کشاورزی Front Range Biosciences در همکاری با شرکتی به نام Space Cells و دانشگاه کلرادو، قصد دارند... ادامه مطلب

کنایه مادر ماسک به شیشه نشکن سایبرتراک با انتشار تصویری از ۲۵ سال پیش

همانطور که در خبرها خواندید حاشیه های مراسم رونمایی از سایبرتراک کم نبودند و شکسته شدن شیشه ضد ضربه این ماشین آن هم تنها با یک ضربه یکی از جنجال های این مراسم بود. اما این نخستین بار نیست که ایلان ماسک با چالش تعویض شیشه شکسته ماشین روبرو می شود و طبق تصویری که... ادامه مطلب

معرفی آپشن تکمیلی تسلا سایبرتراک: یک ATV تمام برقی

در مراسم رونمایی از سایبرتراک، تسلا سورپرایزهای زیادی برای علاقه مندان در سالن داشت. یکی از این سورپرایزها موتور چهار چرخ یا به عبارت صحیح تر خودروی همه جا رویی (ATV) بود که مردی سیاه پوش روی صحنه آورده و با پارک کردن آن در قسمت بار سایبرتراک، کابلش را به سوکت شارژ متصل کرد.... ادامه مطلب

تصادف تسلا مدل 3 با خودرو پلیس در حالت اتوپایلوت

اخیرا تصادف یک دستگاه تسلا مدل 3 با دو خودروی دیگر در شهر نورواک ایالت کنتیکت توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است. گفته می شود در لحظه تصادف، اتوپایلوت یا همان قابلیت هدایت نیمه خودران این خودروی الکتریکی فعال بوده است. جالب اینکه یکی از خودروهایی که تسلا مدل 3 با آن... ادامه مطلب

تسلا سایبرتراک؛ وانت مریخی ایلان ماسک [تماشا کنید]

ایلان ماسک، مدیرعامل معروف تسلا و اسپیس ایکس روز جمعه اول آذر ماه از اولین وانت برقی تسلا با طراحی عجیب رونمایی کرد. وانت برقی تسلا که ماسک به آن لقب وانت رسمی مریخ را داده، «سایبرتراک» نام دارد و با تمام اتومبیل هایی که تاکنون دیده ایم، فرق می کند.رونمایی از وانت برقی تسلا... ادامه مطلب

تصادف جزئی ایلان ماسک با تسلا سایبرتراک خبر ساز شد

ایلان ماسک پس از معرفی وانت برقی با طراحی عجیب سایبرتراک و مسائل پیرامون معارفه آن حواشی بسیار زیادی درست کرده و منتقدان و هواداران خاص به خود را پیدا کرده است.در هر صورت به نظر می رسد ایلان ماسک علاقه ویژه ای به درست کردن حواشی پیرامون شرکت های تابع خود همچون تسلا و... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟