راهکار دامداران روس برای افزایش شیردهی گاوها: استفاده از هدست VR

راهکار دامداران روس برای افزایش شیردهی گاوها: استفاده از هدست VR

راهکار دامداران روس برای افزایش شیردهی گاوها: استفاده از هدست VR

مزرعه داران روسی احتمالاً یکی از جدیدترین روش های افزایش شیردهی گاوها را کشف کردند. آنها در اقدامی عجیب هدست واقعیت مجازی دستکاری شده را روی سر گاوها بستند تا حال آنها خوب شود و بیشتر شیر بدهند.

به گزارش سایت The Moscow Times، دامداران روسی به جای بردن گاوها به زمینی معمولی و خسته کننده، آنها را به کمک هدست واقعیت مجازی به مزرعه ییلاقی و شبیه سازی شده ای پرتاب کردند که با رنگ هایی مخصوص چشمان آنها تنظیم شده بود و به این پستانداران منظره ای خوش آب و رنگ را نشان می داد. هدست ها مطابق ساختار سر گاوها به گونه ای دستکاری شده بودند تا آنها بتوانند به درستی تصاویر را ببینند.

گذاشتن هدست واقعیت مجازی روی سر گاوها برای افزایش شیردهی

آزمایش مورد بحث در مراحل ابتدایی موفقیت آمیز بوده. در تست اول سطح اضطراب گاوها کاهش پیدا کرد و روی احساسات کلی آنها تاثیر مثبت گذاشت. هنوز مشخص نیست این آزمایش تا چه حد روی شیردهی گاوها تاثیر گذاشته. برای پاسخ به این سوال قرار است مطالعات جامع تری انجام شوند.

احتمالاً از این به بعد استفاده از هدست واقعیت مجازی را نیز باید به روش های غیرمعمول از جمله ترساندن حیوان و پخش موزیک برای خوشمزه شدن گوشت و افزایش شیردهی اضافه کرد. این کار بهانه خوبی برای مزرعه داران است تا به جای بردن گاوها به مزرعه های بهتر، از هدست های واقعیت مجازی استفاده کنند که زحمت کمتری دارد.

بستن هدست روی سر گاو زبان بسته ابهامات متعددی را به وجود آورده است. به عنوان مثال شاید بهتر بود به جای چنین کاری گاوها مدت زمان بیشتری در مزارع رها می شدند. سوال دیگر اینکه ریسک صدمه خوردن به گاوها پس از برداشتن هدست چقدر است و چه فعل و انفعالاتی در بدن آنها پس از مواجه شدن با واقعیت تلخ رخ می دهد؟

این ها سوالاتی هستند که انسان ها باید پاسخ دهند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل