دبیر انجمن فین‌تک ایران: قطع اینترنت باعث از بین رفتن آخرین امیدها به حوزه فین‌تک است

«مهدی عبادی»، دبیر انجمن فین‌تک ایران اعتقاد دارد اتفاقاتی مانند قطع اینترنت و از سوی دیگر فرآیند کند رگولاتوری، باعث می‌شود تا آخرین امیدها به حوزه فین‌تک در ایران از بین برود. او در گفتگو با دیجیاتو اشاره می‌کند که قطع اینترنت باعث شد تا فین‌تک برای سرمایه‌گذاران، به شدت حوزه‌ای خطرناک و پر ریسک به نمایش کشیده شود؛ حوزه‌ای که پیش از این نیز به دلیل سطح بالا و روند کند قانون‌گذاری، جذب سرمایه بسیار کمتری از سایر بخش‌های استارتاپی در ایران داشته است.

عبادی در پاسخ به این سوال که قطع اینترنت چه اثراتی بر آینده فین‌تک در ایران و ورود سرمایه‌گذار به این حوزه خواهد داشت، می‌گوید:

«فین‌تک یکی از حوزه‌هایی است که به خاطر قانون‌گذاری‌های شدید، سرمایه‌گذار به سختی به سراغ آن می‌آید. به شکل جهانی، بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه فین‌تک اتفاق می‌افتد اما در ایران، کمترین سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه بوده است. علت این است که رگولاتوری ما بسیار عقب است. اما از سوی دیگر اتفاق‌هایی مانند قطع اینترنت، ریسک ورود به این حوزه را به شدت برای سرمایه‌گذار افزایش می‌دهد. همه این اتفاقات در حال از بین بردن آخرین امیدها به فین‌تک هستند و آن را به شدت تبدیل به یک حوزه‌ای خطرناک و پر ریسک می‌کنند.»

دبیر انجمن فین‌تک می‌گوید در یک هفته ابتدایی قطع اینترنت از ۲۵ آبان ماه، درآمد فین‌تک‌ها حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است. او درباره دلایل این اتفاق می‌گوید: «دلیل این موضوع، عدم دسترسی به IPGهای بانک‌ها بوده است. البته این تصور که فکر کنیم فین‌تک، صرفا دسترسی به سرویس IPG است، غلط است. برای مثال بسیاری از استارتاپ‌ها برای لاگین کردن کاربران، از چندین API خارجی استفاده می‌کنند. در دو روز اول، عملاً به دلیل اینکه دسترسی به APIها وجود نداشت، کاربر اعتبارسنجی نمی‌شد. واقعیت این است که برخی سرویس‌ها در ایران وجود ندارد یا دست کم با کیفیتی که سرویس خارجی می‌دهد، برابری نمی‌کنند. با توجه به طراحی‌ها و وابستگی‌هایی که در PSPها و بانک‌ها وجود دارد، برآورد ما این است که همه استارتاپ‌های فین‌تک ۹۰ درصد در یک هفته اول قطع اینترنت کاهش درآمد پیدا کرده‌اند.»

او می‌گوید البته برای دست یافتن به آمارهای دقیق‌تر، بهترین منبع، اطلاعات تراکنش‌های IPG در شاپرک است که البته هنوز منتشر نشده. با توجه به اینکه شاپرک این گزارش را به شکل ماهانه و تجمیعی منتشر می‌کند، در چند روز آینده با انتشار این داده‌ها، می‌توان متوجه شد که در کل شبکه بانکی چقدر کاهش تراکنش وجود داشته است و بر اساس آن می‌توان محاسبه دقیق‌تری از ضرر و زیان مالی فین‌تک‌ها داشت.

با این حال تجربه تفکیک اینترنت داخلی و بین‌الملل، این مسئله را به نمایش کشید که شاید در آینده باز هم احتمال چنین اتفاقات تلخی به هر دلیلی وجود داشته باشد. اما تکرار اتفاقات مشابه چه اثری بر تمایل استفاده‌ی کاربران از خدمات فین‌تک‌ها خواهد داشت؟ دبیر انجمن فین‌تک در پاسخ به این سوال، به دیجیاتو می‌گوید:

«فین‌تک‌ها مهم‌ترین تفاوتی که با سرویس‌های سنتی روی اینترنت (سرویس بانک‌ها) دارند، مسئله دسترسی ۱۰۰ درصدی و بهبود تجربه کاربری است. اگر این نوع رفتار تکرار شود، لایه خدماتی که ما در اختیار کاربران قرار می‌دهیم دیگر هیچ جذابیتی برای آن‌ها نخواهد داشت. اساساً این مسئله باعث می‌شود تا سرویس‌های آنلاین جذابیت خود را از دست بدهند. از طرفی، این حدس وجود دارد که سرویس‌های فعال روی دستگاه‌های پوز و ATMها دچار اختلال نشده‌اند؛ چراکه یک سرویس فیزیکی هستند که روی سخت‌افزار ارائه می‌شوند. پس اگر اختلال در فضای آنلاین تکرار شود، کاربر هم ترجیح می‌دهد تا فعالیتش را روی سخت‌افزار انجام دهد و دیگر به سراغ فضای آنلاین نرود.»

عبادی می‌گوید اکنون آمارهای تجارت‌ الکترونیکی ایران در مقایسه با سطح جهانی به شدت پایین است و سهم خرده فروشی آنلاین از کل بازار خرده فروشی کشور حدود ۱ درصد است؛ در نتیجه با تکرار اتفاقات مشابه، نه‌تنها از این یک درصد فراتر نخواهیم رفت، بلکه سقوط هم خواهیم داشت.

او همچنین اشاره می‌کند که شاید یک روز شبکه ملی اطلاعات بتواند تفکیک بدون اختلالی از اینترنت ایران و بین‌الملل ارائه دهد که البته بیشتر به یک رویا می‌ماند، اما نهایتاً این تفکیک در لایه «شبکه» است نه «سرویس»:

«شاید شبکه ملی اطلاعات بتوانند تفکیک را در لایه شبکه ایجاد کند، اما در لایه سرویس، طبیعی است که ما سال‌ها عقب هستیم و بعید است روزی بتوانیم همه سرویس‌های خارجی را بومی سازی کنیم تا از اینترنت بین‌الملل بی‌نیاز شویم. امروز کسب‌وکارها برای ارائه خدمات خود نیازمند سرویس‌های خارجی هستند. علاوه بر آن، برای توسعه اپلیکیشن‌ها به شدت نیازمند سرویس‌های خارجی هستیم.»

برچسب ها

مطالب مرتبط

مدیرعامل رفاتک: می‌توانیم برای استارتاپ‌های فین تک بازار ایجاد کنیم

بانک رفاه با ایجاد مرکز نوآوری «رفاتک» به دنبال حمایت از استارتاپ‌های فین تک‌ است. این بانک توسط همین مرکز قصد دارد به زودی از ۵ طرح جدید نیز حمایت به عمل بیاورد. به گفته مدیرعامل این مرکز، بزرگترین نیاز امروزه استارتاپ‌ها بیشتر از سرمایه، خود بازار است و بانک‌ها می‌توانند این موضوع را برای... ادامه مطلب

گزارشی از فیناپ دهم: چالش‌های بانکداری باز از چند نگاه

دهمین رویداد «فیناپ» با موضوع «بانکداری باز» و حضور فعالان حوزه بانکداری و فین‌تک‌ها برگزار شد. در این رویداد ضمن بررسی ماهیت فین‌تک‌ها، چالش‌های همکاری آنها با بانک‌ها بررسی و همچنین بر جلب اعتماد بانک‌ها توسط فین‌تک‌ها تاکید شد.«علیرضا رنجبر شورابی» مدیرعامل شرکت‌ نرم‌افزارهای هنر، نور و حرکت، در مورد اهمیت اقتصاد رفتاری و کاربردهای... ادامه مطلب

سابین تجارت آریا: آماده همکاری با استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها هستیم

شرکت سابین تجارت آریا از جمله مجموعه‌هایی است که با سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین قصد دارد تحول عظیمی در بانکداری الکترونیک ایجاد کند و در این راه از مدیران کارکشته و قدیمی این حوزه کمک می‌گیرد.مهدی عباس نیا رییس هیات مدیره شرکت سابین تجارت آریا در نشست خبری این شرکت با اشاره به این موضوع... ادامه مطلب

برگزاری نهمین دوره رویداد فیناپ در مشهد؛ جایی برای یادگیری و تعامل در حوزۀ فین‌تک

نهمین رویداد فیناپ با عنوان «فیناپ مشهد» پنج‌شنبه ۲۴ مرداد ۹۸ در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود. فیناپ طی دو سال گذشته هشت رویداد آموزشی - تعاملی و دو دورهمی را برگزار کرده و قصد دارد نهمین رویداد را با همکاری شهرداری شهر مشهد، مرکز نوآوری این شهری و مرکز نوآفرینی فینووا در مشهد برگزار... ادامه مطلب

در هشتمین رویداد فیناپ چه گذشت؟ از Lend Tech تا جنگ فین‌تک‌ها و بانک‌ها

هشتمین رویداد آموزشی تعاملی فیناپ در پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف برگزار شد و در آن درباره موضوعات جالبی چون Lend Tech و تجریبات برخی از بزرگان صنعت پرداخت مطرح شد. همچنین در ادامه این رویداد مصاحبه‌ای تفصیلی با معاون دادستانی کشور در امور فضای مجازی برقرار شد.خرده وام‌ها در صنعت Lend Tech«امیر حق رنجبر» مدیرعامل... ادامه مطلب

فین‌تک‌های ایران هنوز روش مشخصی برای احراز هویت مشتریان خود ندارند

نحوه احراز هویت استارت‌آپ فین‌تک زرین‌پال در شبکه‌های اجتماعی مورد بحث و انتقاد قرار گرفته است. ماجرا از زمانی شروع شد که یک تصویر از شخص درخواست کننده برای دریافت خدمات منتشر شد که نه تنها کپی مدارکش را در دست دارد بلکه یک فرم‌ لازم را نیز امضا کرده و تمام مدارک را در... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟