انتقال دانش تخصصی در سازمان؛ مزایا و راهکارها

در اکثر شرکت ها تعدادی کارشناس خبره حضور دارند که کسب و کار مجموعه تا حد زیادی به دانش یا تخصص آنها وابسته است. در صورتی که این افراد کمپانی را به هر دلیلی ترک کنند، کسب و کار شرکت با مشکل مواجه می شود. از اینرو انتقال دانش و تخصص این افراد به تعدادی از کارکنان دیگر و ارتقای آن برای کمپانی اهمیت زیادی دارد. یکی از بهترین راه ها برای اینکار استراتژی «آبشار دانش» است که از طریق آن می توان فوت و فن متخصصان را در سازمان به اشتراک گذاشته و وابستگی آن به افراد خاص را کاهش داد.

هر آبشار مثل گرافی است که در راس آن متخصصان قرار داشته و در ادامه با گره هایی ادامه پیدا می کند که ابتدا فراگیر هستند اما بعدا به معلم تبدیل می شوند. در این سیستم به جای اینکه منتظر متخصص ها بمانیم که دانش را ارائه کنند، فراگیران باید آن را استخراج کرده و به بقیه منتقل کنند. بدین ترتیب در زمان متخصصان صرفه جویی شده و فراگیران هم درس ها را بهتر یاد می گیرند.

Image result for ‫دیجیاتو افزایش بازدهی‬‎

کمپانی های بزرگ و کوچک در صنایع مختلف معمولا از چهار روش برای پیاده سازی آبشار دانش استفاده می کنند که در ادامه به آنها پرداخته ایم. مهمترین بازیگران در این رویکردها «نکسپرت ها» یا اولین نسل از شاگردان متخصصان هستند.

آموزش مسقیم: در این مدل نکسپرت هرچه را که از متخصص فراگرفته مستقیما به دیگران آموزش داده و آنها را تربیت می کند. برای مثال در شرکتی الکترونیک نکسپرت کلاسی را درباره عیب یابی و حل مشکلات تولید برای اپراتورها و تکنسین های کیفی برگزار می کند.

Image result for ‫دیجیاتو بازدهی کسب و کار‬‎

ارائه چالش: در این روش نکسپرت بر اساس تجارب متخصص یک سناریو، مجموعه مسائل یا کیس مطالعاتی را در قالب متن، عکس یا ویدیو ارائه می کند تا فراگیران آنرا به صورت تجربی بیاموزند. در واقع به جای معرفی مشکل و راه حل متداول آن، همه فراگیران با مشکل دست و پنجه نرم کرده و تمامی راه حل های احتمالی را بررسی می کنند، در نهایت هم روش متخصصان برای غلبه بر مشکل ارائه خواهد شد. تحقیقات روی حافظه و توانایی شناختی ثابت کرده که چنین چالش هایی باعث می شود راه حل ها بهتر در ذهن فرد باقی بمانند.

گردهمایی: در این رویکرد دقیقا مثل زمانی که افراد یک اردوگاه دور آتشی جمع می شوند، گروهی از متخصصان شرکت، نکسپرت ها و کارکنان عادی دور هم جمع می شوند. در این جلسه نکسپرت موضوعی را مطرح می کنند تا افراد حاضر درباره آن به بحث و گفتگو بپردازند. هدف از اینکار یافتن راه حل های تازه و افزایش آگاهی افراد گروه است؛ به هر حال از قدیم هم گفته اند همه چیز را همگان می دانند.

Image result for ‫دیجیاتو افزایش بازدهی‬‎

مستندسازی: بسیاری از روال های کاری شرکت ها به صورت شفاهی اجرا شده و هرگز مستند نشده اند، به همین خاطر گاهی استعفای برخی اعضا باعث زمین گیر شدن کمپانی می شود. هدف از این رویکرد مستندسازی فوت و فن و دانش متخصصان در قالب فایل صوتی، ویدیویی، دستورالعمل، چک لیست، قوانین و راهنما است که در انتقال دانش به دیگر کارکنان اهمیت فوق العاده زیادی دارد.

انتقال دانش از نسلی به نسل دیگر می تواند باعث افت کیفیت آن شود اما دو روش برای جلوگیری از آن وجود دارد. نخست بازبینی مستندسازی ها توسط متخصصان پیش از انتشار آنها در سازمان است و روش دوم هم به بازبینی تکنیک های مورد استفاده و محتوای ارائه شده توسط نکسپرت مربوط می شود.

استفاده از این روش ها برای انتقال عمودی و افقی دانش در استارتاپ ها نه تنها پایه های کسب و کار را محکم می کند، بلکه مهارت های ارتباطی و مشارکت را میان کارمندان نیز قوی تر می سازد. یکی دیگر از مزایای آبشار دانش به ویژه در روش های گردهمایی و ارائه چالش آشنایی پیدا کردن کارکنان با مهارت های دیگر بخش های سازمان است که در اجرای روان فرایندها بین بخش های مختلف نقش موثری دارد.

malltina

مطالب مرتبط

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق: برای پیشرفت در کار لازم نیست حتما عوضی باشید

حین آماده شدن برای ورود به بازار کار یاد می‌گیریم معصومیت را کنار گذاشته و با چنگ و دندان وارد جنگی شویم که در آن همه مثل گرگ یکدیگر را تکه‌پاره کرده و تنها عوضی‌ها جان به سالم به در می‌برند. هرچند پوست کلفت شدن و قاطع بودن شاید سپر بدی نباشند اما این تصور... ادامه مطلب

هیئت مقررات‌زدایی: آزمایش کرونا در منزل توسط استارتاپ‌ها غیرقانونی نیست

بر اساس تصمیم کمیته تخصصی هیئت مقررات‌زدایی فعالیت اسنپ‌دکتر و سایر استارتاپ‌های حوزه سلامت بلامانع اعلام شده و این استارتاپ‌ها مجازند با همکاری آزمایشگاه‌های فیزیکی، نقش تسهیل‌گری را در انجام آزمایش‌های کرونا داشته باشند و اقدام به انجام تست کرونا کنند.چهارم مرداد ماه سال جاری، وزارت بهداشت با ابلاغ نامه‌ای به استارتاپ‌های حوزه سلامت، انجام... ادامه مطلب

اثرات مخرب دورکاری بر خواب و راه‌های جلوگیری از آن

از این پهلو به آن پهلو غلطیدن‌های بی‌پایان؛ ساعات خواب و بیداری نامشخص و روز کاری که دیر شروع شده و کندتر از همیشه تمام می‌شود. اگر این سناریو برایتان آشناست احتمالا شما هم به لطف کرونا به دورکاری تبعید شده‌اید.بسیاری از ما انتظار داشتیم دورکاری روند خواب را بهبود ببخشد اما همانطور که دکتر... ادامه مطلب

اتاق ایران و آلمان ۶ استارتاپ ایرانی را به رویداد «Start.UP! Germany» می‌برد

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان اعلام کرد که شش استارتاپ ایرانی را برای شرکت در «DIGITAL Start.up! Germany Tour 2020» معرفی می‌کند. در مرحله اول، استارتاپ‌ها در سه حوزه‌ی «اینشورتک»، «لجستیک» و «شهر هوشمند» باید با ثبت درخواست خود، در رویداد پیچ اتاق ایران و آلمان شرکت کنند و سپس با حضور داورانی، از... ادامه مطلب

چرا در دسترس بودن دائم کارکنان حین دورکاری باعث فرسودگی می‌شود؟

دورکاری مفهوم جدیدی نیست اما در دوران شیوع کرونا به شدت گسترش پیدا کرده است. با این وجود فقدان چارچوب مشخصی برای دورکاری باعث شده روش‌های نادرستی برای انجام آن در پیش گرفته شود که فرسودگی روانی و جسمی کارکنان را به دنبال دارد.در ماه‌های اخیر نه تنها شرکت‌های بزرگی نظیر توییتر امکان دورکاری دائمی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟