مدیرعامل صندوق نوآوری: ۱۲۴۳ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت کرده‌ایم

مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی خبر از اعطای ۱۲۴۳ میلیارد تومان در طول سال جاری به شرکت‌های دانش بنیان داد.

به گزارش دیجیاتو «علی وحدت» در نشست خبری گزارش سالانه صندوق نوآوری و شکوفایی  آمارهای تازه‌ای را منتشر کرد. مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد که تا آبان ۹۸ نزدیک به ۱۲۴۳ میلیارد تومان نقدینگی به شرکت‌های دانش‌بنیان و یا فعالیت‌های دانش‌بنیان شرکت‌های دیگر پرداخت شده که بیش از ۱.۵ برابر پرداختی سال قبل است. او همچنین اظهار داشت که این روند سریع و بهتر کار به دست همکاری با دوازده بانک رخ داده که توانسته‌اند سرعت و زمان رسیدگی به ارائه تسهیلات را نیز کاهش دهند: «تعداد ۳۵۱ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۷۲۰ میلیارد تومان نیز صادر شده که بیش از ۱۸ برابر کل عملکرد صندوق در سال‌های گذشته است.»

وحدت همچنین خبر می‌دهد که بازپرداخت انجام شده به سوی این صندوق در یک سال اخیر ۲۳۱ میلیارد تومان بوده و بیش از ۲۰ میلیارد تومان از مطالبات درخواستی وصول شده است. او همچنین به تعییر نوع سرمایه‌گذاری در صندوق نوآوری اشاره می‌کند که پیش‌تر مدل مستقیم بود و حالا با تاسیس شش نهاد مالی خطرپذیر به صورت مشارکتی و هم‌سرمایه‌گذاری پیش می‌رود: «امروزه با صندوق پژوهش و فناوری و صندوق جسورانه بورسی همکاری‌های مفیدی داریم.»

وحدت باور دارد که تلاش صندوق و دیگر نهادها می‌تواند سرمایه‌گذاران را تا حد زیادی دوباره به عرصه بازگرداند و ابراز امیدواری می‌کند که این اتفاق به شکلی که رخ داد دیگر رخ ندهد.

به گفته وحدت خدمات توانمندسازی ارائه شده در یک سال اخیر نیز بیش از کل فعالیت سالهای اخیر صندوق است. به گفته وحدت در هشت ماه اخیر به طور میانگین هر دو روز یکبار، یک رویداد فناورانه در این سازمان رخ داده است: «همچنین ۱۹۰۰ شرکت آموزش دیده‌اند و ۲۱۱۱۳ نفر در این شرکت‌ها مشغول به کار بودند که ساعات متمادی آموزش دیده‌اند.»

وحدت معتقد است که صندوق نوآوری ضمن میزبانی از بازیگران زیست بوم نوآوری و ۹ بانک و ۱۷ صندوق پژوهشی، امروزه تبدیل به یک هاب تامین مالی برای شرکت‌های دانش بنیان شده است.او همچنین برنامه‌های آینده‌ این صندوق را چنین توصیف کرد:

«مشارکت در حل مسائل راهبردی، مشارکت در حل مسائل مالی، کمک هزینه تحقیق و توسعه، حمایت از فناوری‌های آینده و همچنین حمایت از استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از برنامه‌های آینده ما خواهد بود.»

گفتنیست برای صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری هیچ بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است؛ موضوعی که به نظر می‌رسد توسط این سازمان پیگیری شود تا حل و فصل شود؛ هرچند وحدت باور دارد که شرکت در شرایط اقتصادی خاصی قرار دارد که اولویت‌های متعددی وجود دارند.

قطعی اینترنت یک اتفاق تلخ بود

وحدت در این نشست همچنین در پاسخ به سوال دیجیاتو در رابطه با قطعی اینترنت و عدم علاقه سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان گفت:

«قطعی اینترنت یک اتفاق بسیار تلخ بود که تقریبا تمامی شرکت‌های دانش بنیان را با مشکل مواجه کرد. معتقدم حداقل باید زیرساخت‌های قوی‌تری برای اینترنت ملی وجود داشت و این قطعی صورت می‌گرفت تا از حجم اختلالات کم شود. سایه تردید و شک روی سرمایه‌گذاران افتاده و آنها از اینکه تزریق سرمایه به شرکت‌هایی که ممکن است فردا روزی دچار قطعی سرویس شوند، هراس دارند. بحث خدمات در حوزه دیجیتال در سالهای اخیر رشد بسیار خوب و سریعی داشت که این مساله ضربه بدی به آن زد.»

مطالب مرتبط

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

MTN با فروش سهام ایرانسل از بازار ایران خارج می‌شود

کمپانی MTN Group که ۴۹ درصد از سهام ایرانسل را در اختیار دارد، از تصمیم خود برای خروج از بازار خاورمیانه و ایران خبر داده است. دلیل این تصمیم کاهش جذابیت‌های این منطقه به خاطر افت سودآوری و تحریم‌های غرب عنوان شده است.MTN یکی از بازیگران اصلی در بازار ارتباطات خاورمیانه و آفریقا است و در... ادامه مطلب

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟