کشف آسیب پذیری خطرناک در توییتر؛ همین حالا برنامه را آپدیت کنید

کشف آسیب پذیری خطرناک در توییتر؛ همین حالا برنامه را آپدیت کنید

توییتر اعلام کرده است آسیب‌پذیری خطرناکی که کنترل حساب کاربری افراد را در اختیار هکرها می‌گذاشته را برطرف کرده است. بر اساس بیانیه این شبکه اجتماعی، این آسیب‌پذیری مختص برنامه توییتر برای اندروید بوده و کاربران سیستم‌عامل اپل را شامل نمی‌شود.

آسیب‌پذیری مذکور، کنترل کامل حساب کاربری کاربران اندرویدی توییتر را در اختیار هکرها قرار داده و به آن‌ها اجازه می‌دهد که پیام‌های شخصی برای دیگران ارسال کنند یا این که از حساب شخص هک شده، توییت کنند. البته این کمپانی می‌گوید که این آسیب‌پذیری اکسپلویت نشده است؛ یعنی به صورت فراگیر در نیامده و غول شبکه اجتماعی صرفا به دلیل محکم کاری، آپدیتی برای نسخه اندروید برنامه خود منتشر کرده تا این مشکل امنیتی را برطرف کند.

توییتر

با این حال این شبکه اجتماعی می‌گوید که حفره امنیتی پیدا شده، شاید اطلاعاتی را در اختیار هکرها قرار داده که نباید این چنین می‌شد. به همین دلیل، سخنگوی این شرکت اعلام کرده است افرادی که احتمال می‌رود از این مشکل امنیتی آسیب دیده باشند، از طریق خود برنامه توییتر یا ایمیل آگاه می‌شوند و راهنمایی‌هایی را نیز به منظور امن کردن حساب کاربری آن‌ها در اختیارشان قرار داده خواهد شد.

البته این راهنمایی‌ها، بر اساس نسخه اندروید هر کاربر و همچنین نسخه برنامه توییتر بوده که ممکن است شخص به شخص، با یکدیگر تفاوت داشته باشد. در نتیجه برای این که از امنیت خود مطمئن شوید، کافیست آخرین نسخه از برنامه توییتر را از پلی استور دانلود کنید.

توییتر

توییتر می‌گوید از رخ دادن این اتفاق متاسف است و با تلاش بیشتری سعی می‌کند تا امنیت کاربران را تامین کند. همچنین اگر کاربری در رابطه با نحوه تامین امنیت آنلاین خود در این شبکه اجتماعی سوال دارد، می‌تواند با پر کردن فرم مخصوص این شرکت که در این لینک قرار دارد، پاسخ خود را دریافت کند. در نهایت لازم به ذکر است که این آسیب‌پذیری تنها در نسخه برنامه اندروید این شرکت وجود داشته و کاربران آیفون و آیپد احتیاجی نیست نگران آن باشند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato