حذف هزاران حساب کاربری توییتر وابسته به دولت عربستان سعودی

حذف هزاران حساب کاربری توییتر وابسته به دولت عربستان سعودی

حذف هزاران حساب کاربری توییتر وابسته به دولت عربستان سعودی

توییتر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ۶ هزار حساب کاربری وابسته به اداره اطلاعات عربستان سعودی را از این شبکه اجتماعی حذف کرده است.

بر اساس اعلامیه توییتر، حساب های کاربری حذف شده با «لایک کردن، ریتوییت و ریپلای کردن غیرطبیعی»، پست های مربوط به مقامات سعودی را تبلیغ می کرده اند. این شبکه اجتماعی اضافه می کند که اکانت های حذف شده گفتگوهای مربوط به تحریم ایران و حضور مقامات دولتی عربستان در رسانه های غربی را نیز تقویت می کرده اند.

توییتر می گوید ۵۹۲۹ پروفایل را پاک کرده که جزوی از یک شبکه بزرگ تر شامل ۸۸ هزار اکانت بوده اند. این حساب ها با شرکت در بحث های مختلف، «رفتار اسپم گونه» بروز می داده اند. البته توییتر تمام ۸۸ هزار اکانت را فاش نکرده چون احتمال دارد بعضی از آنها اکانت های شخصی باشند که به منظور خرابکاری در این پلتفرم دستکاری شده اند.

توییتر سال ۲۰۱۸ عملیات آرشیو کردن توییت ها و رسانه هایی که احتمال می داد به عملیات اطلاعاتی عربستان سعودی وابسته هستند را آغاز کرد. این شبکه اجتماعی در همین راستا ماه اوت سال جاری میلادی، ۲۰۰ هزار اکانت چینی که اعتراضات هنگ کنگ را هدف گرفته بودند، حذف کرد.

مقامات سعودی هنوز بیانیه ای در این رابطه منتشر نکرده اند.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا، شبکه های اجتماعی در تلاشند تا انتشار اخبار جعلی را به حداقل برسانند. ماه سپتامبر امسال، توییتر حساب کاربری «سعد القحطانی»، مشاور ارشد سابق پادشاه عربستان و مدیر امنیت سایبری این کشور را به دلیل تخطی از قوانین این کمپانی معلق کرد.

دولت عربستان سعودی با تاکتیک های مختلف از جمله به کارگیری ارتش سایبری کاربران اینترنتی را اذیت کرده و با بازداشت و زندانی کردن آنها به دنبال کنترل آزادی بیان و ایجاد تفرقه بین مخالفان و اصلاح طلبان است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل