بوش سیستم لایت درایو را معرفی کرد؛ راه‌حل نهایی برای عینک هوشمند [تماشا کنید]

معضلات شرکت‌های تکنولوژی برای ارائه و پیاده‌سازی ایده عینک‌های هوشمند، ظاهر عجیب و باتری است. تا پیش از این هر کاربری که قصد داشت عینک هوشمند تهیه کند، یا با عینکی بد شکل مواجه می‌شد، یا باتری آن یارای کارهای روزمره نبود. اما کمپانی آلمانی بوش با راه‌حل جدید خود که نام آن را سیستم لایت درایو گذاشته، به کل این مشکل را برطرف کرده و قرار است از آن در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ رونمایی کند.

سیستم لایت درایو (Light Drive) کمپانی بوش بسیار جالب است. این کمپانی ادعا می‌کند که با سیستم جدید، اولین راه‌حل برای ارائه عینک هوشمند شفاف در بازار را عرضه کرده است. سیستم لایت درایو از رقبا نیز بسیار کوچک‌تر بوده، زیرا این سیستم ۳۰ درصد عمق کم‌تری داشته و در عین حال تنها ۱۰ گرم وزن دارد. این سیستم می‌تواند تصاویر با کیفیت و واضح را به کاربر نشان دهد و حتی نور مستقیم آفتاب نیز مانعی برای آن به حساب نمی‌آيد.

سیستم لایت درایو از آینه‌های MEMS و المان‌های اپتیکال به همراه سنسور و پردازنده استفاده می‌کند. این سیستم عملا شفافیت بی‌بدیلی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد و بدون آن که تغییر در ظاهر عینک ایجاد کند، به کلی کارکردهای آن را تغییر می‌دهد. همچنین هیچ دوربین یا نمایشگر مشخصی در سیستم لایت درایو تعبیه نشده تا هیچ فرد دیگری متوجه حضور این سیستم در عینک شما نشود.

این سیستم همچنین با تمامی عینک‌های موجود در بازار سازگار بوده و علاوه بر آن از لنز‌های خمیده و اصلاح دید هم پشتیبانی می‌کند. بوش می‌گوید این سیستم مناسب برای کار کردن در کل روز است و داده‌ها را در لحظه و بدون دخالت دست به کاربران ارائه می‌کند. این راه‌حل بیشتر مناسب ناوبری، دیدن نوتیفیکشین‌ها، اخطار‌ها و یاداوری‌های تقویم است که به خصوص در زمان رانندگی به خوبی از حواس پرتی راننده جلوگیری می‌کند. سیستم لایت درایو در سال ۲۰۲۱ در اختیار تولید کنندگان انبوه قرارا می‌گیرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟