نگاهی به اپلیکیشن سیگنال؛ هر آنچه باید در مورد بورس و سرمایه‌گذاری بدانید

وضعیت اقتصادی کشور طی یکی دو سال شرایط غیرمنتظره‌ای را تجربه کرده است. فارغ از تمام عوامل، انگشت اتهام اصلی به سوی تحریم‌هاست، اما آیا تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که شاید کمبود دانش و نبود شفافیت در بازار هم یکی از عوامل مهم رسیدن به وضعیت فعلی بوده؟

اگر با این موضوع موافقید، احتمالا خوشحال می‌شوید اگر بدانید که به تازگی یک اپلیکیشن بومی با همین رویکرد و هدف به عرصه نرم‌افزارهای کاربردی ایرانی پا گذاشته؛ اپلیکیشن «سیگنال» که به عنوان مرجعی برای آگاهی از اخبار اقتصادی، تحلیل بازار بورس و سرمایه و خبررسانی در حوزه سکه و طلا و ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند.

پایه‌گذاران سیگنال گروهی متشکل از متخصصان حوزه مالی و نرم‌افزاری هستند که تلاش دارند با ایجاد شفافیت در بازارهای مالی و مهم‌تر از همه آموزش و تولید محتوای تخصصی، نقشی مؤثر در بهبود راهکارهای سرمایه‌گذاری در ایران داشته باشند تا به این شکل با ایجاد بینش و آگاهی ریسک فعالان اقتصادی را به حداقل برسانند. نتیجه تا بدین جای کار محصول با کیفیت و ممتازی بوده که هر کس با هر سطح از دانش اقتصادی از آن لذت می‌برد.

اپلیکیشن سیگنال

پیش از وارد شدن به بحث امکانات، باید بدانید که سیگنال ترکیبی از چندین اپلیکیشن مختلف است که نمونه‌های ایرانی و خارجی‌شان را احتمالا امتحان کرده باشید: ابزار تحلیل بورس، پایش قیمت‌ ارز و سکه و طلا، قیمت لحظه‌ای نفت و فلزات، پایش قیمت رمزارزها و ابزار محاسبه انواع سودهای بانکی که به همگی می‌توانید از یک محل دسترسی داشته باشید و این به خودی خود یک پوئن مثبت محسوب می‌شود.

اما چیزی که سیگنال را به یک اپلیکیشن فوق‌العاده و ارزشمند تبدیل کرده، بحث «آموزش» و تولید محتوای اختصاصی متنی و تصویری است که همگی به رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرند. تیم سیگنال در حال حاضر سه بسته آموزشی «سرمایه‌گذاری در بورس و سهام»، «مطالعه و شناخت صندوق‌های سرمایه‌گذاری» و آموزش «ارزهای دیجیتال» را به طور تخصصی تدارک دیده که همگی به صورت ویدیویی و به زبان فارسی توسط فعالان اقتصادی و صاحب نظران در این حوزه تدریس شده‌اند.

اگر از تمام امکانات دیگر سیگنال فاکتور بگیریم، در شرایطی که چنین آموزش‌های تخصصی به فارسی را تقریبا هیچ جا به رایگان پیدا نمی‌کنید، سیگنال فقط با تکیه بر همین موضوع می‌تواند فرسنگ‌ها از اپلیکیشن‌های رقیب خود جلو بیفتد.

سیگنال هر آنچه باید در مورد سرمایه‌گذاری بدانید را در رابط کاربری مرتب، شیک و صاحب استایلش گردآوری کرده. منوی خانگی ویترین بخش‌های مختلف است که شما را به زیربخش‌های تو در تو و پر از توضیح اپلیکیشن می‌رساند: از ارز دیجیتال و سهام و صندوق‌های سرمایه‌گذاری گرفته تا پایش ارز و طلا و سکه و بررسی وام‌های بانکی بانک‌های فعال در کشور.

اپلیکیشن سیگنال

یکی از نکات مثبت سیگنال، تفکیک‌بندی بسیار دقیق هر کدام از این بخش‌ها و پویایی اطلاعاتی است که در هر صفحه مشاهده می‌کنید. به عنوان مثال، صفحه «سهام» خود به چهار زیر بخش تقسیم شده که شامل بازار (نمای کلی از رشد و کاهش شاخص‌ها)، فیلترها (معاملات تفکیک‌بندی شده بر اساس بیشترین خرید، بیشترین فروش و ...)، عرضه اولیه و اخبار مرتبط با سهام می‌شود.

این تفکیک درست و صحیح هم کاربر را از گمراهی نجات داده و هم کلاس درسی برای توسعه‌دهندگان بوده که چطور بتوانند حجم عظیمی از اطلاعات را طوری به مخاطب برسانند که به تجربه کاربری کوچک‌ترین لطمه‌ای وارد نشود. با همین رویکرد هر کدام از زیربخش‌های سیگنال، طراحی خاص و مطلوب خودشان را دارند و مهم‌ترین و پربازدیدترین اجزا، در بالاترین قسمت صفحه قرار گرفته‌اند.

به طور مثال، در بخش رمزارزها مهم‌ترین عامل یعنی قیمت رمزارزها در بالاترین قسمت قرار گرفته که یک نمودار تصویری هم آن را همراهی می‌کند. هر نمودار قیمتی که در سیگنال می‌بینید، به شکل هفتگی، ماهانه، 3 ماهه، 6 ماهه و یک ساله قابل پایش است و جالب‌ اینکه در صورت تمایل، می‌توانید به نمودار پیشرفته‌تری هم دسترسی داشته باشید.

نمودار‌های پیشرفته سیگنال که برای فعالان اقتصادی و اهل فن طراحی شده، ابزارهایی برای تحلیل و حتی پیش‌بینی اقتصادی هم در اختیارتان قرار می‌دهد که اگر به آن‌ها مسلط باشید می‌توانید بدون احتیاج به هیچ منبع دیگری، به تحلیل نسبتا دقیق و نزدیک به واقعیتی از نوسانات آینده بازار مد نظرتان هم برسید، و این امکانی است که در این سطح و کیفیت میان اپ‌های ایرانی نظیر ندارد.

اپلیکیشن سیگنال

در کنار این نمودارها، تحلیل‌های تولیدی تیم سیگنال و اخباری که از منابع اقتصادی گردآوری شده هم می‌توانند در رسیدن به تحلیل درست به کمک‌تان بیایند. خوشبختانه سیگنال به عنوان یک پایگاه خبری هم عملکردی بسیار عالی دارد و در تمام حوزه‌ها اخبار اقتصادی را از منابع معتبر به خوبی پوشش می‌دهد. هر چند برای خواندن خبرها نمی‌توانید در اپلیکیشن بمانید و به وبسایت سیگنال هدایت می‌شوید که لازمه این موضوع باز شدن یک تب جدید در مرورگر است.

طبیعتا هدف تیم سیگنال از این کار افزایش بازدید وبسایت بوده، اما شاید بد نمی‌شد اگر امکان باز شدن صفحه به صورت In App هم در اختیار کاربر قرار می‌گرفت. در این صورت هم نیازی به باز کردن تب‌های متعدد نبود و هم کاربر می‌توانست سریع‌تر صفحات مد نظرش را با دیگران به اشتراک بگذارد، موضوعی که در نسخه فعلی انجامش خیلی کار ساده‌ای نیست.

اما یکی از چالش‌های استفاده از اپلیکیشن‌های پرمحتوایی مثل سیگنال، دسترسی سریع به بخش‌های مختلف است، موضوعی که توسعه‌دهندگان اپ با ظرافت و تیزبینی خاصی برایش چاره اندیشی کرده‌اند. در سیگنال می‌توانید یا از جستجوی یکپارچه (که خوشبختانه هم متنی و هم صوتی است) برای رسیدن به یک کلیدواژه (مثلا فرابورس) استفاده کنید یا بخش دلخواهتان (مثلا نمودار قیمت دلار) را به منتخب‌ها بیفزایید. با روش دوم شاید اصلا لازم نباشد که در هر بار ورود به اپ خودتان را درگیر بخش‌های مختلف کنید و سریعا به جای مد نظرتان می‌رسید.

اپلیکیشن سیگنال

اما شاید بد نباشد به دو ویژگی بسیار عالی دیگر سیگنال هم اشاره کنیم که یکی ماشین حساب تخصصی سود سپرده بانکی و محاسبه قیمت طلا و حباب سکه است و دیگری قسمت «پیام و پاسخ» که می‌شود از آن برای گرفتن ارتباط مستقیم با متخصصان اقتصادی سیگنال اشاره کرد. هر سؤالی در زمینه اقتصاد داشته باشید را می‌توانید از این قسمت از متخصصان سیگنال بپرسید تا پاسخ را برایتان ارسال کنند.

همه این نکات مثبت دست به دست هم داده‌اند که نه تنها با یک اپلیکیشن خوب و مرجع در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری، بلکه با یکی از باکیفیت‌ترین محصولات ایرانی از نظر تکنیکال مواجه باشیم که رضایت همه را جلب می‌کند، و این موضوع با توجه به رایگان بودن محتوای اپلیکیشن جای تحسین دارد.

البته این احتمال هست که تمام محتوای سیگنال برای همیشه رایگان باقی نماند، اما به جرأت باید گفت که در صورت پولی شدن امکانات، سیگنال آنقدر در جذب مخاطب عالی عمل کرده که بسیار بعید است کسی از پرداخت هزینه برای دسترسی به حجم عظیم اطلاعات مفید این اپلیکیشن شکایتی داشته باشد.

اگر به پایش بازارهای مالی کشور علاقه‌مندید و می‌خواهید وضعیت بورس، طلا و رمزارزها را با دقت و موشکافی بیشتری دنبال کنید، دانلود این اپلیکیشن را حتما به شما توصیه می‌کنیم.

سیگنال
  • سیگنال
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: گروه نرم افزاری سیگنال پرداز
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 8 مگابایت
دانلودویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟