ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کارت هوشمند ملی تولید داخل به زودی به دست شهروندان می‌رسد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خبر از تولید و عرضه ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ قطعه کارت ملی هوشمند تولید داخل داده و اعلام کرده که به زودی این کارت‌ها صادر و به مردم تحویل داده ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خبر از تولید و عرضه ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ قطعه کارت ملی هوشمند تولید داخل داده و اعلام کرده که به زودی این کارت‌ها صادر و به مردم تحویل داده خواهد شد.

«سیف الله ابوترابی» در نشست خبری روز یکشنبه اعلام کرد که ۵۵ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹۰ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند که برای ۴۶ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۷۲ نفر کارت ملی صادر شده و ۴۵ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۳۳ نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

بیش از یک سال پیش بود که سازمان ثبت احوال وعده عرضه کارت‌های ملی هوشمند تولید داخل را داده بود و حالا بعد از گذشت یک سال و نیم این موضوع تحقق یافته است. ابوترابی نیز دلیل این تاخیر را این‌گونه توضیح می‌دهد:

«تاخیر بیش از یک و نیم سال را در این باره می‌پذیریم؛ از اسفند سال ۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم و تلاش‌ها آغاز و قرار شد که بدنه کارت ایرانی مشابه خارجی باشد، آزمایشات طولانی انجام شد و در آغاز نیمه اول امسال شاهد تولید ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ کارت تولید داخل بودیم که به ما تحویل داده شد و آن را به مردم دادیم.»

او تصریح کرده که جمعیت ۸۸.۸۸ درصدی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی تکمیل ثبت‌نام انجام داده‌اند و این میزان از جمعیت ۶۲ میلیون نفری است که واجد شرایط هستند. به گفته ابوترابی کارت مذکور مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در آن رعایت شده است.

کارت هوشمند ملی

صدور کارت هوشمند ملی از سال ۱۳۹۱ آغاز شد و قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود منتها در دور اول تحریم‌ها واردات بدنه کارت ملی متوقف و چند ماه قبل با اختلال روبرو شد. این مسئله باعث شد تا در روند صدور کارت‌های هوشمند ملی چند ماه وقفه ایجاد شود.

در همین زمینه «علی فلاح» دبیرکل دفاتر پیشخوان به دیجیاتو اعلام کرده بود که تامین پوکه کارت‌های هوشمند ملی بحرانی نیست و برای این موضوع تمهیداتی پیش‌بینی شده‌است. حالا بر اساس آخرین اظهار نظر سخنگوی سازمان ثبت احوال می‌توان فهمید که این سازمان برای تامین پوکه مورد نیاز از توان تولید کننده داخلی استفاده کرده‌است؛ محصولاتی که به گفته ابوترابی از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار است و به زودی به دست مردم خواهد رسید.

همچنین کارت هوشمند ملی مهمترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، خودشان باید به مراکز اعلام شده مراجعه کنند زیرا اثر انگشت آنها به منظور احراز هویت اخذ می‌شود. همچنین در این کارت‌ها امضای الکترونیکی نیز در نظر گرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
  • Hamed
    Hamed | ۲۳ دی ۱۳۹۸

    Slavory By Concent

  • hector_k2
    hector_k2 | ۲۳ دی ۱۳۹۸

    مسخره تر از کارت هوشمند تو ایران من تاحالا پروژه ندیدم ، کارت ملی هوشمند قرار بود باید که همه کارتها جمع بشن ، و همه چی توی اون خلاصه بشه ، الان کارت گواهینامه هوشمند داریم ، کارت پایان خدمت هوشمند داریم کارت سوخت هوشمند داریم ، کلی کارت به اصطلاح هوشمند دیگه هم هستش ، واقعا مسخره است ، هر جا هم میخوای بری برو دوتا کپی از کارت ملیت هوشمندت بگیر بیار ، احمقانه ترین کار ممکنه!!! این پول بیت المال و مردم بدبختی هستش که حروم میشه تو پرژه هایی که هیچ آورده ای نداره

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی