آمار لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا؛ مرگ بیش از 100 نفر در چین

آمار لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا؛ مرگ بیش از 100 نفر در چین

آمار لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا؛ مرگ بیش از 100 نفر در چین

تاکنون ۴۴۷۳ نفر از مردم جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۱۰۰ نفر در چین جان خود را از دست داده اند. درصد بالایی از کشته شدگان از استان هوبئی (Hubei) چین بوده اند که گفته می شود ویروس اولین بار از آنجا شیوع پیدا کرده است.

شبکه تلویزیونی جهانی چین (CGTN) که رسانه دولتی این کشور محسوب می شود، آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد. تا لحظه درج این مطلب ۲۱۷۴ نفر در استان هوبئی چین به این ویروس مبتلا شده و ۱۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند. ۲۵۶۷ نفر در بیمارستان بستری شده و ۴۷ بیمار نیز مرخص شده اند. تاکنون تمامی مرگ و میرها در چین ثبت شده اند.

ویروس کرونا

با توجه به آمارهای لحظه ای سایت arcGIS نیز تا کنون ۴۴۷۳ نفر در دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۴۴۰۹ نفر از آنها در چین هستند.

ویروس کرونا اولین بار اواخر دی ماه در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و گسترش سریع آن منجر به تعطیلی وسایل حمل و نقل عمومی در سطح این شهر و همچنین اسکن گسترده مسافران چینی در فرودگاه های بین المللی شد. این ویروس تاکنون به تایلند، ماکائو، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، ایالت متحده، سنگاپور، تایوان، مالزی، فرانسه، ویتنام، نپال، آلمان، کانادا، کامبوج، سریلانکا و هنگ کنگ سرایت کرده است.

این ویروس جدید که با نام ۲۰۱۹-nCoV شناخته می شود، عضوی از خانواده کروناویروس هاست که همه بیماری ها از جمله سرماخوردگی معمولی تا بیماری کشنده سارس را شامل می شود. محققان در حال مطالعه کرونا ویروس هستند تا از منشاء و نحوه انتقال آن آگاه شده و درمان مؤثری برای آن پیدا کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل