اظهارات ضد و نقیض هواوی در مورد استفاده از خدمات گوگل

اظهارات ضد و نقیض هواوی در مورد استفاده از خدمات گوگل

یکی از نمایندگان هواوی به تازگی در اظهار نظری عجیب اعلام کرد که حتی اگر دولت آمریکا تحریم های هواوی را بردارد، این شرکت هرگز از خدمات گوگل استفاده نخواهد کرد. به فاصله کوتاهی از این خبر اما هواوی با انتشار بیانیه ای ضمن تکذیب گفته های این مقام، احتمال استفاده از خدمات گوگل را رد نکرد.

«Fred Wangfei» یکی از مدیران هواوی در کشور اتریش در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری های این کشور گفت که هواوی به دنبال از بین بردن هرگونه وابستگی به آمریکاست. وی اشاره کرد در صورتی که تحریم ها برداشته شوند و مجوز استفاده دوباره از خدمات گوگل فراهم شود، هواوی استفاده ای از آنها نخواهد کرد.

تحریم های هواوی

این اظهار نظر بسیار دور از واقعیت به نظر می رسید چرا که برداشته شدن تحریم های هواوی فرصت بسیار خوبی برای این شرکت است تا دوباره از خدمات گوگل بهره مند شده و فروش محصولاتش را در بازارهای غربی افزایش دهد.

به فاصله کوتاهی از انتشار این خبر، هواوی با انتشار بیانیه ای به سایت ۹to5Google اعلام کرد که «اکوسیستم باز اندروید» همچنان انتخاب اول این کمپانی است:

«اکوسیستم باز اندروید همچنان انتخاب اول ماست، اما اگر نتوانیم از آن استفاده کنیم، اکوسیستم خود را توسعه خواهیم داد.»

هواوی مدت هاست در حال توسعه جایگزینی برای Google Play Services است. «Wangfei» در این مصاحبه گفت که هواوی پیشرفت های خوبی در این زمینه داشته است. این شرکت همچنین به منظور کنار گذاشتن گوگل پلی می خواهد فروشگاه اپلیکیشن اختصاصی خود با نام AppGallery را نیز توسعه دهد.

هواوی با وجود تحریم ها عملکرد خوبی در سال گذشته میلادی از خود به جای گذاشت و توانست با پیشی گرفتن از اپل، به دومین فروشنده بزرگ تلفن همراه دنیا تبدیل شود. این شرکت در سال ۲۰۱۹ همچنان به رشد کردن ادامه داد و درآمدش از رقم قابل توجه ۱۲۲ میلیارد دلار عبور کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato