ثبت با کیفیت ترین تصویر از سطح خورشید [تماشا کنید]

ثبت با کیفیت ترین تصویر از سطح خورشید [تماشا کنید]

ثبت با کیفیت ترین تصویر از سطح خورشید [تماشا کنید]

تلسکوپی در هاوایی باکیفیت ترین تصویر از سطح خورشید را ثبت کرد.

این ویدیو توسط بزرگ ترین و قوی ترین تلسکوپ خورشیدی دنیا یعنی تلسکوپ Daniel K. Inouye Solar Telescope ثبت شده و بیننده را یاد ظرفی پر از ذرت که کارامل روی آن ریخته شده می اندازد:

فایل ویدیویی مذکور جزئیاتی به کوچکی ۳۰ کیلومتر را نشان می دهد که با توجه به قطر ۱.۴ میلیون کیلومتری خورشید و فاصله ۱۴۹ میلیون کیلومتری آن از زمین، خارق العاده است.

تلسکوپ مذکور برای خلق این تصاویر حیرت انگیز به مدت ۱۰ دقیقه سطح خورشید را رصد کرد. ساختارهای سلول مانندی که در ویدیو مشاهده می شوند، ابعادی برابر با ایالت تگزاس داشته و پلاسما هستند.

نقاط روشن پلاسمای داغ و در حال پرتاب شدن به فضا را نشان داده و خطوط تاریک نیز پلاسمای بازگشتی به سطح خورشید و در حال خنک شدن را نشان می دهند.

خورشید

تلسکوپ DKIST بر فراز آتشفشان ۳ کیلومتری هالیاکالا (Haleakalā) در جزیره Maui هاوایی واقع شده است. این تلسکوپ اواخر سال گذشته میلادی تصویربرداری از سطح خورشید را از آغاز کرد.

این تلسکوپ پس از تکمیل شدن در تابستان سال جاری میلادی، به دانشمندان کمک خواهد کرد تا با دقت بسیار بالا میدان مغناطیسی خورشید را رصد کرده و در مورد رفتار عجیب این ستاره اطلاعات بیشتری کسب کنند.

دانشمندان با کمک ابزارها و تلسکوپ های مختلف خورشید را مطالعه می کنند. ناسا مرداد ماه سال ۹۷ کاوشگر پارکر را به سوی خورشید ارسال کرد که قرار است بیشتر از هر وسیله دیگری که تاکنون به دست انسان ساخته شده، به خورشید نزدیک شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل