۲۰۲ میلیون جستجو؛ کاربران کافه بازار در جستجوی کدام برندها بودند؟

گزارش فصل پاییز کافه بازار روز گذشته با داده‌هایی غنی‌تر از همیشه منتشر شد. یکی از آمارهای مهمی که در این گزارش خودنمایی می‌کند، مربوط به ۲۰۲ میلیون جستجو در این پلتفرم است؛ پلتفرمی که اکنون میزبان حدود ۴۰ میلیون دستگاه اندرویدی است.

کافه بازار می‌گوید از این ۲۰۲ میلیون جستجو، ۸۹ درصد آن‌ها موفق بوده‌اند؛ به این مفهوم که جستجو، باعث نصب یک اپلیکیشن شده است. در این میان بخش جستجو، به دو قسمت «موضوع» و «برند» تقسیم شده است.

۳۲ درصد از جستجوها، موضوعی بوده‌اند یعنی کاربر نام برنامه خاصی را مد نظر نداشته اما موضوع مورد نظرش را جستجو کرده تا به اپلیکیشنی برسد که بتواند نیازش را برطرف کند. اما بخش مهم‌تر، مربوط به جستجوی برندها است که ۶۸ درصد از حجم کل جستجوها را تشکیل داده است.

نموداری که کافه بازار از ۲۰ جستجوی برتر اسم برنامه‌ها منتشر کرده، حاوی نکات مهمی است. مهم‌ترین موضوع اینکه سه برنامه‌ی پرجستجو در کافه بازاری که بیشترین حجم کاربرانش در ایران هستند، اپلیکیشن‌های خارجی یعنی واتس‌اپ، اینستاگرام و تلگرام هستند.

با این حال، از ۲۰ اپلیکیشنی که نام آن‌ها در این لیست دیده می‌شود، اکثریت آن‌ها ایرانی هستند. اما نکته اینجاست که بعضی از آن‌ها، به همراه رقیب یا پلتفرم مشابه خود در این لیست حضور دارند. برای مثال، «ایرانسل من» و «همراه اول» در کنار هم در این لیست قرار گرفته‌اند یا «فیلیمو» و «آپارات» در این لیست حضور دارند. نمونه دیگر، مربوط به «دیوار» و «شیپور» است که در بین پرجستجوترین اسامی اپلیکیشن‌ها جا گرفته‌اند.

از سوی دیگر در حالی که آمارهای مختلف حکایت از کم شدن نسبی توجه کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی دارد، می‌توان دید که در پاییز، پیام‌رسان‌های «سروش» و «ایتا» توانسته‌اند در لیست پرجستجوترین‌های کافه بازار قرار بگیرند. بی‌شک نمی‌توان این اتفاق را بی‌ارتباط به قطع اینترنت بین‌الملل در آبان ۹۸ دانست؛ زمانی که کاربران مجبور شدند فقط از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنند که سرورهای آن‌ها در ایران هستند. شاید حتی همین مسئله و تاحدی، فقدان سرگرمی، باعث شده باشد تا «روبیکا» در این لیست جایگاه هفتم را داشته باشد.

اما دو شرکت دیگری که نام‌شان در این لیست دیده می‌شود و رقیبی ندارند، بیشتر جالب توجه هستند: «دیجی‌کالا» و «اسنپ». در مورد دیجی‌کالا، این شرکت پس از کنار رفتن بامیلو، دیگر رقیبی ندارد و حالا تنها به ارائه خدمات می‌پردازد. اما در مورد اسنپ، به هیچ وجه اینطور نیست.

اسنپ صرفا یکی از دست کم ۱۰۰ شرکت فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند در سراسر ایران است که به آن‌ها تاکسی اینترنتی می‌گویند. اولین تاکسی اینترنتی ایران که ماه گذشته ۵ سالگی‌اش را جشن گرفت، حالا هشتمین نام برتر از بین ۲۰۲ میلیون جستجوی کاربران کافه بازار بوده است، که اگر اتفاقی مانند قطع اینترنت در آبان رخ نمی‌داد و نیاز مردم به اپلیکیشن‌های کاملا بومی بیشتر نمی‌شد، احتمالا می‌توانست جایگاهی بین پنج اپ پرجستجو را در این لیست از آن خود کند.

موضوع دیگر، تعداد نصب اپلیکیشن‌های ایرانی در لیست فوق است. پیام‌رسان سروش پلاس، اکنون در کافه بازار ۲ میلیون نصب فعال دارد. دیوار که دومین اپلیکیشن ایرانی پرجستجو است، ۱۹ میلیون نصب فعال دارد. آمار نصب روبیکا، در کافه بازار مشخص نیست اما در ادامه اسنپ ۷ میلیون نصب فعال در جایگاه چهارمین اپلیکیشن ایرانی در این لیست حضور دارد.

همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که رقابت «اسنپ» و «تپسی» در یک سال اخیر به اوج خود رسیده است. مدیرعامل تپسی در آبان و در جریان یک نشست خبری، رسماً اعلام کرد که رشد تپسی از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۳.۵ برابر شده است.

اما از سوی دیگر آذر ماه امسال، اسنپ در ۵ سالگی آمارهای مهمی را منتشر کرد. این پلتفرم اعلام کرد که در ۵ سال اخیر بیشتر از یک میلیارد سفر با این سامانه انجام شده و بیشتر از ۲ میلیون راننده در این پلتفرم ثبت نام کرده‌اند که ۷۰۰ هزار عدد از آن‌ها به شکل فعال کار می‌کنند. نکته دیگر اینکه اسنپ در همان گزارش اعلام کرده بود که ۳۰ میلیون کاربر دارد؛ عددی که نسبت به سال ۹۷، رشدی ۵۰ درصدی داشته است.

برای ارزیابی دقیق‌تر اپلیکیشن‌های ایرانی پرطرفدار در سال ۹۸، باید منتظر گزارش سالانه کافه بازار بود تا ببینیم کاربران بیشتر به جستجوی کدام شرکت‌ها و موضوعات بوده‌اند.

مطالب مرتبط

سامانه سماس چیست و چه کاربردی دارد؟

سامانه سماس با هدف سهمیه‌بندی سوخت برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، رانندگان آژانس‌ها و سرویس مدارس و... از اول اسفند ماه به صورت رسمی آغاز به کار کرده است؛ سامانه‌ای که تا چندی پیش در مرحله آزمایشی خود به سر می‌برد و حالا برای تسهیل اعطای سهمیه سوخت رانندگان تاکسی اینترنتی و یا رانندگان سرویس‌های مدارس... ادامه مطلب

کمپین حمایتی اسنپ از زنان سرپرست خانواده چه بازخوردی داشت؟

چند ماه پیش بود که «انوشیروان محسنی بندپی»، استاندار تهران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا تعداد زنان سرپرست خانواده را که از لحاظ اقتصادی توانمند نیستند، بیش از ۳میلیون نفر اعلام کرد و گفت: «خانم‌ها نباید در مقوله اقتصادی آسیب‌پذیر باشند.» درست هم می‌گفت. زنان سرپرست خانواده باید توانمند باشند که چرخ زندگی‌شان بچرخد و... ادامه مطلب

اسنپ قابلیت درخواست خودرو برای دیگران را به اپلیکیشن مسافر اضافه کرد

اسنپ در نسخه جدید اپلیکیشن مخصوص مسافران خود قابلیت درخواست خودرو برای دیگران را ارائه داده است. از طریق این قابلیت، کاربران می‌توانند راحت‌تر برای اطرافیان خود درخواست تاکسی داشته باشند. این قابلیت می‌تواند از تماس‌های مکرر شما با راننده و فردی که برایش ماشین درخواست داده‌اید، بکاهد.احتمالا برای‌ شما هم پیش‌ آمده که مجبور... ادامه مطلب

اسنپ بازپرداخت وام تهیه بنزین را برای رانندگانش به تعویق انداخت

اسنپ همزمان با شرایطی که در کشور فراگیر شده و زندگی و معیشت اقتصادی بسیاری از مردم از جمله رانندگان تاکسی‌های اینترنتی را تحت الشعاع خود قرار داده، تصمیم گرفته تا بازپرداخت وام تهیه بنزین را فعلا از رانندگان ناوگان خود دریافت نکند.همزمان با اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین، تاکسی اینترنتی اسنپ طرح حمایتی را به منظور... ادامه مطلب

جدیدترین نسخه اپلیکیشن راننده اسنپ منتشر شد

نسخه جدید اپلیکیشن راننده که به گفته روابط عمومی اسنپ،‌ کامل‌ترین و بهترین نسخه‌ آن است، دارای سه قابلیت جدید و کارآمد در راستای نظم و راحتی بیشتر کار رانندگان این ناوگان است. مهم‌ترین و جذاب‌ترین قابلیت جدید این نسخه انتخاب «مقصد منتخب» است. با فعال کردن این گزینه راننده پس از مشخص کردن مقصد... ادامه مطلب

گزینه «عدم رعایت اصول بهداشتی» به بازخوردهای اسنپ اضافه شد

اسنپ گزینه «عدم رعایت اصول بهداشتی» را به بخش امتیاز دهی اپلیکیشن خود اضافه کرد تا به این ترتیب بتواند کنترل بیشتری روی رعایت بهداشت سفرهای خود داشته باشد.در حالی که ویروس کرونا جهان را در وضعیت آماده‌باش قرار داده، کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک تلاش می‌کنند تا در پیشگیری از شیوع این ویروس همراه مردم... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟