گزارش مالی سونی برای سه ماهه سوم سال مالی 2019 منتشر شد [بروزرسانی]

سونی گزارش مالی خود در سه ماهه سوم سال مالی 2019 را منتشر کرد که از افت قابل توجه سود به دلیل عملکرد ضعیف بخش های بازی و فیلم حکایت می کند.

گزارش مالی سونی در سه ماهه سوم سال مالی 2019 از افت 48 درصدی سود نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل خبر می دهد. سود کلی سونی 2.10 میلیارد دلار در این مدت گزارش شده که نسبت به سود کلی این شرکت در مدت زمان مشابه در سال قبل (3.83 میلیارد دلار) کاهش قابل توجهی داشته است.

آمار فروش پلی استیشن 4 در سال های مالی گذشته

درآمدهای این شرکت ژاپنی در مدت زمان یاد شده به 22.5 میلیارد دلار رسید که نسبت به درآمدهای حاصل شده در مدت زمان مشابه در سال گذشته (21.4 میلیارد دلار) افزایش جزئی نشان می دهد.

بخش بازی سونی در این بازه زمانی عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشت. فروش پلی استیشن 4 نسبت به تعطیلات آخر سال گذشته با کاهش 25 درصدی مواجه شد و تنها 6.1 میلیون کنسول صادر شد.

سونی سال 2019 مجموعاً 14.1 میلیون پلی استیشن 4 صادر کرد که نسبت به سال 2018 (17.1 میلیون) و 2017 (19.4 میلیون)، کاهش داشته است. این آمار ضعیف ترین سه ماهه منتهی به تعطیلات را برای پلی استیشن 4 از زمان رونمایی این کنسول در سال 2013 رقم زد. البته پلی استیشن 3 نیز  اواخر نسل قبل با فروش کم مواجه شده بود.

سونی

بخش فیلم سونی با عرضه چندین فیلم ضعیف سبب کاهش چشمگیر سودآوری شد. این بخش در سه ماهه سوم سال مالی 2019 در حدود 51 میلیون دلار سود کسب کرده که در مقایسه با سود 107 میلیون دلاری در مدت زمان مشابه در سال قبل تقریباً نصف شده است.

بخش عکاسی و سنسور سونی که برای گوشی ها پردازشگر تصویر و لنز تولید می کند، به دلیل مسابقه شرکت ها برای تولید گوشی با لنز بیشتر عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت. فروش بالای گوشی هایی که دوربین چندگانه دارند، فروش این بخش را با افزایش 29 درصدی به 2.7 میلیارد دلار رساند و سود 690 میلیون دلاری را عاید آن کرد.

[تاریخ انتشار خبر اولیه: 15 بهمن 98]

 

به روز رسانی:

بخش موبایل سونی نیز مدت زمان طولانیست که در وضعیت مناسبی به سر نبرده و گوشی های این سازنده در مقایسه با چند سال گذشته فروش بالایی تجربه نمی کنند.

سونی در سه ماهه سوم سال مالی 2019 موفق شد 1.3 میلیون گوشی بفروشد که نسبت به سه ماهه دوم سال مالی 2019 (600 هزار گوشی) تقریباً دو برابر افزایش داشته ولی با این وجود رقم دندانگیری برای این شرکت محسوب نمی شود.

مطالب مرتبط

سقوط ۹۰ درصدی سود فاکسکان در سایه کرونا

شرکت‌های مختلف در حال انتشار گزارش مالی برای فصل اول ۲۰۲۰ هستند که تاثیر کووید-۱۹ روی درآمد آن‌ها را مشخص می‌کند. شرکت تایوانی فاکسکان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات اپل است، به علت کرونا مجبور به تعطیلی کارخانه‌های خود در چین شده بود که این موضوع کاهش ۹۰ درصدی سود آن در فصل اول... ادامه مطلب

گزارش مالی اپل برای فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر شد

شب گذشته اپل گزارشی از درآمدهای خود در فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن از رشد منعطف کسب و کارش علیرغم تاثیر قابل توجه دنیا گیری کووید ۱۹ روی زنجیره تامین و خرده فروشی ها خبر داد. اپل در فصل گذشته درآمدی برابر با ۵۸.۳ میلیارد دلار داشته که یک درصد... ادامه مطلب

انتشار گزارش مالی فصلی مایکروسافت؛ تاثیر حداقلی کووید ۱۹ بر کسب و کار

روز گذشته گزارش مالی فصلی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر شد که خبر از درآمد ۳۵ میلیارد دلاری و سود خالص ۱۰.۸ میلیارد دلاری در این بازه می دهد. براین اساس درآمدهای مایکروسافت در فصل گذشته ۱۵ درصد رشد و سود خالص آن ۲۲ درصد افزایش را نسبت به سال قبل... ادامه مطلب

انتشار گزارش مالی سامسونگ برای فصل اول ۲۰۲۰؛ افزایش سود عملیاتی با وجود کرونا

سامسونگ گزارش مالی خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. درآمد سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۴۵.۴۲ میلیارد دلار بوده و سود عملیاتی آن نیز سه درصد افزایش داشته است.سود عملیاتی سامسونگ با افزایش ۳ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹، به ۵.۲ میلیارد دلار... ادامه مطلب

شیوع کرونا بر درآمد سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۰ تاثیر نداشته است

فصل اول سال 2020 به پایان رسید و حالا شرکت‌های مختلف در حال تهیه گزارش‌ مالی خود هستند. یک منبع کره‌ای اما پیش‌بینی می‌کند که با وجود شیوع کرونا و کاهش فروش موبایل‌های هوشمند، سامسونگ موفق به کسب درآمدی 45 میلیارد دلاری شده است.با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا روی تولید، فروش و بازاریابی شرکت‌ها... ادامه مطلب

گزارش مالی شیائومی برای سال 2019: کاهش سود با وجود رکورد درآمد

گزارش مالی شیائومی برای سال 2019 از درآمد 29 میلیارد دلاری این شرکت چینی خبر می‌دهد. این برند برای اولین بار موفق به کسب چنین درآمدی شده است.در حالی که درآمد این شرکت به یک رکورد دست پیدا کرده، سود آن در مقایسه با سال 2018 کاهش داشته است. سود این برند در سال 2018... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟