گزارش مالی سونی برای سه ماهه سوم سال مالی 2019 منتشر شد [بروزرسانی]

گزارش مالی سونی برای سه ماهه سوم سال مالی 2019 منتشر شد [بروزرسانی]

سونی گزارش مالی خود در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ را منتشر کرد که از افت قابل توجه سود به دلیل عملکرد ضعیف بخش های بازی و فیلم حکایت می کند.

گزارش مالی سونی در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ از افت ۴۸ درصدی سود نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل خبر می دهد. سود کلی سونی ۲.۱۰ میلیارد دلار در این مدت گزارش شده که نسبت به سود کلی این شرکت در مدت زمان مشابه در سال قبل (۳.۸۳ میلیارد دلار) کاهش قابل توجهی داشته است.

آمار فروش پلی استیشن ۴ در سال های مالی گذشته

درآمدهای این شرکت ژاپنی در مدت زمان یاد شده به ۲۲.۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به درآمدهای حاصل شده در مدت زمان مشابه در سال گذشته (۲۱.۴ میلیارد دلار) افزایش جزئی نشان می دهد.

بخش بازی سونی در این بازه زمانی عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشت. فروش پلی استیشن ۴ نسبت به تعطیلات آخر سال گذشته با کاهش ۲۵ درصدی مواجه شد و تنها ۶.۱ میلیون کنسول صادر شد.

سونی سال ۲۰۱۹ مجموعاً ۱۴.۱ میلیون پلی استیشن ۴ صادر کرد که نسبت به سال ۲۰۱۸ (۱۷.۱ میلیون) و ۲۰۱۷ (۱۹.۴ میلیون)، کاهش داشته است. این آمار ضعیف ترین سه ماهه منتهی به تعطیلات را برای پلی استیشن ۴ از زمان رونمایی این کنسول در سال ۲۰۱۳ رقم زد. البته پلی استیشن ۳ نیز  اواخر نسل قبل با فروش کم مواجه شده بود.

سونی

بخش فیلم سونی با عرضه چندین فیلم ضعیف سبب کاهش چشمگیر سودآوری شد. این بخش در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ در حدود ۵۱ میلیون دلار سود کسب کرده که در مقایسه با سود ۱۰۷ میلیون دلاری در مدت زمان مشابه در سال قبل تقریباً نصف شده است.

بخش عکاسی و سنسور سونی که برای گوشی ها پردازشگر تصویر و لنز تولید می کند، به دلیل مسابقه شرکت ها برای تولید گوشی با لنز بیشتر عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت. فروش بالای گوشی هایی که دوربین چندگانه دارند، فروش این بخش را با افزایش ۲۹ درصدی به ۲.۷ میلیارد دلار رساند و سود ۶۹۰ میلیون دلاری را عاید آن کرد.

[تاریخ انتشار خبر اولیه: ۱۵ بهمن ۹۸]

 

به روز رسانی:

بخش موبایل سونی نیز مدت زمان طولانیست که در وضعیت مناسبی به سر نبرده و گوشی های این سازنده در مقایسه با چند سال گذشته فروش بالایی تجربه نمی کنند.

سونی در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ موفق شد ۱.۳ میلیون گوشی بفروشد که نسبت به سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۹ (۶۰۰ هزار گوشی) تقریباً دو برابر افزایش داشته ولی با این وجود رقم دندانگیری برای این شرکت محسوب نمی شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato