همه چیز درباره آیفون 13
دادستان کل آمریکا: برای رقابت با هواوی باید نوکیا و اریکسون را تقویت کرد

دادستان کل آمریکا: برای رقابت با هواوی باید نوکیا و اریکسون را تقویت کرد

هواوی با وجود تحریم های آمریکا نقش بزرگی در توسعه شبکه های اینترنت نسل پنجم (۵G) در سرتاسر دنیا بازی می کند. به عقیده دادستان کلی ایالات متحده برای مقابله با سلطه هواوی در این حوزه باید سهام عمده رقبای این شرکت چینی همانند نوکیا و اریکسون را تصاحب کرد.

«ویلیام بار» (William Barr) دادستان کل ایالات متحده آمریکا ضمن اشاره به تهدیدات اقتصادی هواوی گفت که در حال حاضر فقط دو شرکت نوکیا و اریکسون توانایی رقابت با هواوی را دارند ولی مشکل این است که به اندازه هواوی بزرگ نبوده و توسط کشوری مثل چین که بازار بسیار بزرگی دارد، پشتیبانی نمی شوند.

ویلیام بار

وی راه حل این مشکلات را خرید سهام عمده اریکسون و نوکیا دانسته و می گوید:

«پشتیبانی از یک یا هر دوی این شرکت ها به کمک بازار بزرگ و منابع مالی می تواند آنها را به رقیبی قدرتمند تبدیل کرده و نگرانی هایی که پیرامون سلطه هواوی وجود دارد را از بین ببرد. ما و متحدانمان باید به طور جدی این رویکرد را دنبال کنیم.»

وی افزود که در حال حاضر طرح های پیشنهادی برای خرید سهام اریکسون، نوکیا یا هر دو آنها در دست بررسی است و این کار به شکل تصاحب سهام عمده این شرکت ها به طور مستقیم و یا از طریق کنسرسیوم شرکت های خصوصی آمریکایی یا کشورهای متحد ایالات متحده انجام خواهد گرفت.

پیشنهاد خرید سهام شرکت هایی مثل اریسکون و نوکیا به طور آشکار نگرانی مقامات آمریکایی از سلطه شرکت های چینی مثل هواوی و ZTE را در حوزه فناوری ۵G نشان می دهد. این واقعیت که شبکه های ۵G کشورها با وجود تحریم های شدید، همچنان به این شرکت ها وابسته اند سبب نگرانی دولت آمریکا شده است.

ویلیام بار در سخنان خود به طور واضح به این نگرانی اشاره کرد:

«اگر اینترنت به فناوری چینی وابسته شود، دولت چین می تواند اینترنت و تجهیزات کشورها و مصرف کنندگانی که به آن وابسته هستند را قطع کند.»

ویلیام بار پیش از انتصاب به عنوان دادستان فعلی ایالات متحده، ۱۴ سال با سمت مدیر اجرایی در شرکت های مخابراتی همچون GTE و ورایزن کار کرده است.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato