تایکا وایتیتی در مراسم اسکار: کیبورد مک بوک فاجعه است

تایکا وایتیتی در مراسم اسکار: کیبورد مک بوک فاجعه است

تایکا وایتیتی پس از این که در مراسم اسکار امسال برنده بهترین فیلم‌نامه اقتباسی شد و اولین جایزه آکادمی خود را دریافت کرد، نظر جالبی در رابطه با کیبورد مک بوک ارائه داد. او بسیار صریح از کیبورد پروانه‌ای مک بوک پرو جدید انتقاد و آن‌ها را وحشتناک توصیف کرد.

تایکا وایتیتی (Taika Waititi) پس از مراسم در مصاحبه‌ای با جمعی از خبرنگاران، گفت که از کیبورد پروانه‌ای مک بوک خود اصلا راضی نیست و اپل باید فکری به حال این کیبورد بکند:

اپل باید کیبورد مک بوک را اصلاح کند. واقعا غیر ممکن است که بتوان با آن ها چیزی را تایپ کرد چون نسبت به نسل قبلی بدتر شده‌اند. این کیبورد آن قدر بد است که می‌خواهم به PC برگردم. چون کیبوردهای PC، آن‌هایی که وقتی فشارشان می‌دهید به بالا برمی‌گردند، بسیار بهتر هستند. هر کسی که از PC استفاده می‌کند، دستش را بالا بیاورد. می‌دانید که راجع به چه چیزی حرف می‌زنم؟ کیبورد‌های بسیار بهتری هستند. کیبورد‌های اپل وحشتناکند.

کیبورد مک بوک

او در ادامه از مشکلات به وجود آمده برای شانه‌اش می‌گوید:

چندین مشکل برای شانه من به وجود آمد. حتی دچار OCC (همان RSI یا آسیب فشار تکراری) نیز شدم. آن تاندونی که از شانه به شست دست می‌رود؟ خودتان بهتر می‌دانید که از چه چیزی حرف می‌زنم. اگر شما حتی یک بار نیز تایپ کرده باشید، می‌فهمید که گذاشتن صحیح دست‌ها روی کیبورد بسیار مهم است. به همین دلیل اپل باید فکری به حال این کیبورد کند.

صحبت‌های وایتیتی به گونه‌ای است که احتمال می‌دهیم از مجیک کیبورد موجود در مک بوک ۱۶ اینچی استفاده نکرده است. با این حال او به درستی به ایرادات کیبورد مک بوک اشاره می‌کند و به همین دلیل هم بود که اپل دوباره به سراغ کیبورد‌های متداول رفت و کیبورد پروانه‌ای را کنار گذاشت. با این حال بسیاری از مک بوک‌های موجود در بازار همچنان از این کیبورد وحشتناک (به زبان وایتیتی) استفاده می‌کنند و اپل هم هنوز حرفی در رابطه با بروزرسانی آن‌ها نزده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato