رئیس اداره علوم پزشکی قم: دو بیمار مبتلا به کرونا فوت کردند

رئیس اداره علوم پزشکی قم: دو بیمار مبتلا به کرونا فوت کردند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مرگ دو بیماری مبتلا به کرونا در این شهر خبر داد. به گفته محمد رضا قدیر این دو نفر که با علائم مربوط به بیماری حاد تنفسی به مراکز پزشکی قم مراجعه کرده بودند و تست اولیه ویروس کرونا در آنها مثبت اعلام شده بود ساعتی قبل به علت کهولت سن و نقص در سیستم ایمنی فوت کردند.

بنابر اظهارات دکتر قدیر بیمارستانی برای بیماری های ویروسی در قم آماده شده و به زودی یک بیمارستان دیگر هم برای پشتیبانی از آن تخلیه می شود.

آقای قدیر خاطرنشان کرد که هنوز نتایج تست ژنتیک این افراد آماده نشده و وزارت بهداشت با مردم صادق است و نتایج تست اولیه را هم در کمترین زمان با مردم در میان گذاشت. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مردم درخواست کرد که آرامش خود را حفظ کنند و ضمن حفظ موارد بهداشتی از حضور در مراکز پرجمعیت و مسافرت های غیرضروری خودداری نمایند.

همانطور که قبلا در خبرها خواندید کیانوش جهانپور مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز از مثبت بودن نتیجه آزمایشات اولیه دو فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونای جدید در شهر قم خبر داده بود و اعلام نمود که به زودی آزمایشات بیشتری برای بررسی قطعیت این مساله روی آنها صورت می گیرد.

آقای جهانپور در این رابطه گفته بود:

«تیم های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارائه خدمت است و همگی هموطنان بویژه شهروندان قم، توصیه های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن( پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفولانزا را مد نظر قرار دهند.»

جهانپور ضمن تاکید بر استقرار تیم های مدیریت و کنترل بیماری های واگیر در شهر قم از مردم خواست که در صورت مشاهده علائم شبه آنفلوانزا از حضور در محل کار و تحصیل خود خودداری کنند.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato