مقامات اطلاعاتی آمریکا: روسیه می‌خواهد ترامپ دوباره رئیس جمهور شود

مقامات اطلاعاتی آمریکا: روسیه می‌خواهد ترامپ دوباره رئیس جمهور شود

طبق گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا، روسیه از حالا دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به نفع ترامپ را آغاز کرده است. طبق اطلاعات این کمیته، روسیه با بکارگیری بسیاری از تاکتیک های سال ۲۰۱۶ از جمله کمپین های تبلیغاتی و هک کردن، به دنبال دستکاری انتخابات پیش روی آمریکاست.

یک روز پس از افشای این خبر، رئیس جمهور آمریکا به طور ناگهانی «جوزف مگوایر» (Joseph Maguire)، سرپرست سازمان اطلاعات ملی آمریکا را از سمت خود برکنار کرد.

نیویورک تایمز به نقل از پنج منبع گزارش کرده که محور اصلی گفتگوهای کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا، تهدیدات فعال روسیه برای امنیت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

پیش از این چندین گزارش در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا منتشر شده است. حدوداً یک هفته قبل فیسبوک ده‌ها پروفایل فیسبوک و اینستاگرام را که گمان می رفت به قصد دخالت در انتخابات ایجاد شده اند، حذف کرد. ماه ژانویه نیز حمله فیشینگ به شرکت نفتی بوریسما به هکرهای روس نسبت داده شد.

روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا به روش های مختلف از جمله ایجاد اکانت های جعلی در فیسبوک و انجام حملات پیچیده به منظور سرقت و انتشار ایمیل های کمیته ملی حزب دموکرات، در انتخابات آمریکا دخالت کرد.

هک شدن ایمیل اعضای حزب دموکرات تأثیر زیادی بر افکار عمومی و نتیجه انتخابات گذاشت. دونالد ترامپ با وجود اعتراف سرویس های اطلاعاتی دولت خود، دست داشتن روسیه در پرونده هک ایمیل های حزب دموکرات را همواره تکذیب کرده است.

یک روز قبل جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس مدعی شد ترامپ از طریق یکی از سناتورهای سابق جمهوری خواه به وی پیغام داده در صورتی که در دادگاه در مورد افشاگر اخبار محرمانه کمیته دموکرات سکوت کند، مورد عفو قرار خواهد گرفت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato