ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویروس کرونا
علمی

اخبار کذب ویروس کرونا منجر به شورش در اوکراین شد

هم زمان با شیوع گسترده‌تر کرونا ویروس در کشور‌هایی به جز چین، اخبار کذب هم بیشتر شده و پیدا کردن اطلاعات موثق را بسیار سخت می‌کند. این اخبار که عمدتا از طرف افراد سودجو منتشر ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۰

هم زمان با شیوع گسترده‌تر کرونا ویروس در کشور‌هایی به جز چین، اخبار کذب هم بیشتر شده و پیدا کردن اطلاعات موثق را بسیار سخت می‌کند. این اخبار که عمدتا از طرف افراد سودجو منتشر می‌شود، با فریب اذهان عمومی سعی بر بر هم زدن آرامش شهروندان دارند. از همین رو ایمیلی جعلی از سمت وزارت بهداشت اوکراین برای شهروندان ارسال شده که اطلاعات غلط در رابطه با ویروس کرونا نشر می‌دهد. بر اساس این ایمیل، ۵ نفر در اوکراین به کرونا ویروس آلوده شده‌اند. نشر این اطلاعات منجر به خشم شهروندان و آشوب و درگیری با پلیس شده است.

این ایمیل که در ظاهر از سمت وزارت بهداشت اوکراین ارسال شده، منشا خارجی داشته است. با این حال برخلاف چیزی که در این ایمیل ادعا شده، هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش نشده و همه شهروندان این کشور در سلامت کامل به سر می‌برند. البته بیشتر هم‌زمانی انتشار این ایمیل با وارد شدن شهروندان چینی بازمانده در کشور‌های دیگر به اوکراین بوده که باعث بر هم خوردن نظم عمومی شده است.

ویروس کرونا

این هم‌زمانی باعث شد تا شهروندان اوکراینی با بستن راه‌های منتهی به مراکز عمومی و در برخی موارد شکستن شیشه‌های اتوبوس حامل شهروندان چینی، خشم خود را نشان دهند. به همین دلیل و به منظور فروکش کردن خشم مردم، مرکز بهداشت عمومی اوکراین بیانیه‌ای صادر کرده و در آن با تاکید بر کذب بودن اخبار آلوده شدن ۵ نفر به ویروس کرونا، کمی به اوضاع سر و سامان داده است.

رئیس جمهور این کشور به نام ولادمیر زیلنسکی نیز در پست فیسبوکی خود عنوان کرد که تمامی شهروندان چینی وارد شده به این کشور، سالم بوده و برای رعایت جوانب احتیاط، تا دو هفته آن‌ها را قرنطینه خواهد کرد. در رابطه با شهروندان اوکراینی آلوده شده به ویروس کرونا نیز تنها ۲ مورد گزارش شده که آن‌ها هم داخل کشتی قرنطینه شده‌ای هستند که مدتی می‌شود در یکی از بنادر ژاپن پهلو گرفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • kharidetalaei
    kharidetalaei | ۳ اسفند ۱۳۹۸

    لطفا به ما هم سربزنید

مطالب پیشنهادی