همه چیز درباره آیفون 13
رئیس بهداری دولت آمریکا: ماسک نخرید، جلوی ویروس را نمی‌گیرد

رئیس بهداری دولت آمریکا: ماسک نخرید، جلوی ویروس را نمی‌گیرد

«جروم آدامز»، رئیس بهداری دولت آمریکا به تازگی با انتشار توییتی از مردم آمریکا درخواست کرد تا ماسک نخرند. وی تأکید می کند که ماسک ها مانع از مبتلا شدن فرد به ویروس کرونا نمی شوند و باید آنها را برای کادر درمانی بیمارستان ها ذخیره کرد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) می گوید افرادی که نشانه های بیماری کووید-۱۹ را دارند، باید به صورتشان ماسک بزنند تا با این اقدام پیشگیرانه، افراد دیگر را به این ویروس مبتلا نکنند. این مرکز به افراد سالم توصیه می کند تا به جای استفاده از ماسک، دستان خود را به طور مرتب شسته و از دست زدن به چشم ها و صورت خودداری کنند.

توصیه رئیس بهداری دولت آمریکا به مردم این کشور: ماسک نخرید، جلوی ویروس را نمی گیرد
جروم آدامز، رئیس بهداری دولت آمریکا و سخنگوی دولت فدرال این کشور در رابطه با سلامت عمومی.

متخصصین بهداشتی در آمریکا نگران هستند که کادر درمانی بیمارستان ها نتوانند به مقدار کافی ماسک دریافت کرده و از خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنند. ماسک در بسیاری از فروشگاه های آمریکا و دیگر کشورها نایاب شده و تولیدکنندگان توانایی پاسخگویی به حجم بالای تقاضا را ندارند.

ویروس کرونا در چندین ایالت آمریکا از جمله کالیفرنیا، واشنگتن و اورگن از طریق تماس فرد به فرد در حال گسترش است و به زودی در نیویورک نیز بدین گونه شیوع پیدا خواهد کرد. خوشبختانه بیشتر افراد سالم در صورت مبتلا شدن به این ویروس زنده می مانند. ولی در برخی موارد، خصوصاً در افرادی که بیماری های قلبی داشته یا سالخورده هستند، می تواند به مرگ منجر شود.

هم اکنون واکسنی برای ویروس کرونا ساخته نشده تا بتوان بدن را در برابر آن مصون نگه داشت و روش های درمان آن نیز در حال توسعه هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا می گوید در حال حاضر «بهترین» روش برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا، قرار نگرفتن در معرض این ویروس است؛ یعنی خودداری از تماس با افراد بیمار، بیرون نرفتن از خانه هنگام بیماری (برای جلوگیری از مریض کردن دیگران)، شستن مرتب اشیاء و سطوحی که زیاد به آن دست زده می شود (مثل دستگیره درب)، شستن مرتب دستان و یا در صورت در دسترس نبودن آب و صابون، تمیز کردن آنها با محلول ضدعفونی کننده.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato