درآمد روزانه ۵۰ هزار دلاری یک نیروگاه برق در آمریکا از استخراج بیت کوین

درآمد روزانه ۵۰ هزار دلاری یک نیروگاه برق در آمریکا از استخراج بیت کوین

یک نیروگاه برق در ایالت نیویورک با راه اندازی هزاران سیستم ماینینگ، روزانه ۵۰ هزار دلار بیت کوین استخراج می کند.

شرکت سرمایه گذاری خصوصی «Atlas Holding LLC» در ماه های اخیر ۷۰۰۰ سیستم ماینینگ در نیروگاه «Greenidge Generation» منطقه فینگر لیکس (Finger Lakes) راه اندازی کرده است که می توانند روزانه ۵.۵ بیت کوین استخراج کنند. انرژی مورد نیاز سیستم های ماینینگ از برق مازاد نیروگاه تأمین می شود که هزینه تمام شده را بسیار کاهش می دهد.

سیستم های ماینینگ حدوداً ۱۵ مگاوات از ۱۰۶ مگاوات برق تولید شده توسط این نیروگاه را می بلعند. این نیروگاه در گذشته در ساعات اوج مصرف یعنی در طول فصل تابستان یا زمستان فعالیت می کرد، اما حالا در تمام طول سال فعالیت می کند.

درآمد روزانه ۵۰ هزار دلاری یک نیروگاه برق در آمریکا از استخراج بیت کوین

از آنجا که سیستم های استخراج بیت کوین به برق زیادی نیاز دارند، بسیاری از ماینرها به منظور پیدا کردن برق کم هزینه به مناطق مختلف دنیا از جمله نیروگاه برق آبی در سیبری سفر می کنند. البته بسیاری از نیروگاه های برق آبی، تعرفه برق ماینینگ را بالا برده اند اما هزینه های استخراج بیت کوین در نیروگاه یاد شده همچنان پایین باقی مانده است.

بهای بیت کوین روز پنج شنبه برای اولین بار پس از سه روز، با افزایش ۴ درصدی به ۹۰۸۴ دلار رسید و تا لحظه درج این مطلب به ۹۱۲۹ دلار نیز رسیده است.

تا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین موسوم به هاوینگ (Halving)، حدوداً دو ماه دیگر زمان باقی مانده؛ اتفاقی که بدون شک بر ماینرهای بیت کوین تأثیر زیادی خواهد گذاشت. با این وجود مالکان نیروگاه Greenidge Generation معتقدند این موضوع تأثیری بر فعالیت های آنها نخواهد گذاشت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato