همه چیز درباره آیفون 13
شیوع کرونا عرضه آیفون‌های ۲۰۲۰ را با تاخیر چند ماهه مواجه می‌کند

شیوع کرونا عرضه آیفون‌های ۲۰۲۰ را با تاخیر چند ماهه مواجه می‌کند

شیوع ویروس کرونا در چین، بسیاری از برنامه‌های تولید اپل را بر هم زده است. آیفون ۹ و تمامی مدل‌های سال آینده که از تکنولوژی ۵G نیز پشتیبانی می‌کنند، جدیدترین قربانیان این ویروس هستند. بر اساس تخمین تحلیلگران، گفته می‌شود که این گوشی‌‌ها با تاخیر یک ماهه یا چند ماهه به بازار عرضه خواهند شد.

الیوت لن (Elliot Lan) یکی از تحلیلگران زنجیره تامین اپل بوده که همواره تخمین‌های درستی از زمان عرضه گوشی‌های این کمپانی داشته است. او می‌گوید هم آیفون ۹ و هم پرچمداران این کمپانی که معمولا در شهریور معرفی می‌شوند، ممکن است با تاخیری حداقل یک ماه یا حداکثر چند ماه عرضه شوند. او علت این اتفاق را در «مشکلات زنجیره تامین و تقاضای کمتر به دلیلی شیوع ویروس کرونا» می‌داند.

یکی از تحلیلگران عقیده دارد که عرضه آیفون‌های جدید در پاییز، نشان می‌دهد که اپل با چه سرعتی توانسته آن‌ها را در اسفند و فروردین تولید کند. دلیل آن هم این است که ویروس کرونا باعث شده تا کارخانه‌های تولید کننده آیفون در چین مانند فاکسکان و ویسترون به منظور حفظ سلامت کارمندان خود، برای مدتی تعطیل شوند. با این حال تولیدات در چین دوباره به روال گذشته برگشته و خود این کمپانی نیز کم کم هر ۴۲ اپل استور واقع در چین را باز خواهد کرد. تاکنون از این تعداد، ۲۹ مورد باز شده است.

اپل

دیگر تحلیلی که پیرامون اپل در سال جدید منتشر شده، از کم شدن تقاضا برای محصولات جدید این کمپانی در چین و کشورهای دیگر خبر می‌دهد. با این حال بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند که دوره بازیابی چرخه‌های تامین محصولات غول تکنولوژی با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد و این کمپانی می تواند به زودی به سرعت تامین محصولات خود بازگردد.

البته نباید فراموش کرد که ویروس کرونا تاثیرات خود را گذاشته و اپل باید با کاهش فروش ۲۳.۴ درصدی در فصل اول سال ۲۰۲۰ کنار بیاید، زیرا گفته می‌شد کمپانی کالیفرنیای در این بازه ۴۷ میلیون دستگاه خواهد فروخت در حالی که این رقم به ۳۶ میلیون رسیده است. همچنین در فصل دوم نیز کاهش فروش وجود دارد، ولی این بار ۵ درصد خواهد بود و به جای ۴۰ میلیون دستگاه، اپل ۳۸ میلیون دستگاه خواهد فروخت.

در نهایت کاهش‌های فروش در ۶ ماه اول سال جاری، منجر می‌شود اپل درآمدی معادل ۶۱.۵ میلیارد دلار داشته باشد. این رقم برابر با افزایش ۲.۷۱ دلاری هر سهم این کمپانی خواهد بود، اما درآمد این کمپانی کمتر از میزان پیش‌بینی شده است و در کمتر از حداقل بازه ۶۲ الی ۶۷ میلیارد دلاری قرار می‌گیرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato