سازمان جهانی بهداشت: امیدوار نباشید، شیوع کرونا شاید در تابستان هم ادامه یابد

سازمان جهانی بهداشت: امیدوار نباشید، شیوع کرونا شاید در تابستان هم ادامه یابد

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که نباید به فصلی بودن ویروس کرونا و ناپدید شدن قطعی آن در فصل تابستان همانند آنفلوانزا امید داشت.

دکتر «مایک رایان» (Mike Ryan)، مدیر برنامه فوریت های سلامت و درمان سازمان جهانی بهداشت (WHO)، در مقر این سازمان در ژنو سوئیس گفت:

«ما باید این فرض را در نظر بگیریم که ویروس همچنان ظرفیت گسترش را خواهد داشت. اینکه تصور کنیم مثل آنفلوانزا ناپدید می شود، امید واهی است. امیدواریم که ناپدید شود و اگر این اتفاق بیفتد، هدیه ای از جانب خداوند خواهد بود، اما نمی توانیم مطمئن باشیم و شواهدی در این مورد وجود ندارد.»

اوایل شیوع ویروس کرونا، مقامات بهداشتی ایالات متحده آمریکا گفتند که طبق نظریه پردازی ها و مدل سازی ها، ویروس کرونا «احتمالاً فصلی است» و در فصول گرم فروکش خواهد کرد. اواسط اسفند ماه نیز برخی از متخصصین از احتمال فصلی شدن این ویروس خبر دادند.

احتمال شیوع ویروس کرونا در تابستان

دکتر «نانسی مسونیر» (Nancy Messonnier)، رئیس مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های دستگاه تنفسی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC)، اواخر ماه گذشته میلادی گفت:

«دیگر بیماری های ویروسی دستگاه تنفسی از جمله آنفلوانزا فصلی هستند، بنابراین آمار ابتلا به بسیاری از بیماری های ویروسی دستگاه تنفسی در فصول بهار و تابستان کاهش می یابد. ما می توانیم خوش بین باشیم که کرونا نیز چنین الگویی داشته باشد.»

شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ۱۰۰ هزار نفر نیز عبور کرده که درصد بالایی از آنها از چین و کره جنوبی هستند. طبق داده های دانشگاه جانز هاپکینز، در ایالات متحده آمریکا دست کم ۲۳۳ مورد ابتلا و ۱۴ مورد فوتی گزارش شده است.

روز دوشنبه مقامات سازمان جهانی بهداشت گفتند که بیماری کووید ۱۹ شباهتی به آنفلوانزا نداشته و از الگوی رفتاری آن بی اطلاع هستند. آنها افزودند که اطلاعات گسترده ای در مورد آنفلوانزای فصلی از جمله نحوه انتقال و روش های درمانی برای سرکوب کردن آن وجود دارد، ولی از این اطلاعات نمی توان برای ویروس کرونا بهره جست.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato