تولید هر گلکسی S20 الترا چقدر برای سامسونگ تمام می‌شود؟

تولید هر گلکسی S20 الترا چقدر برای سامسونگ تمام می‌شود؟

گلکسی S20 الترا با مزایایی خیره کننده ای نظیر دوربین و چیپست قدرتمندی که دارد، به خاطر قیمت بالای ۱۴۰۰ هزار دلاری از دسترس بسیاری از علاقمندان دور مانده است. هرچند برخی برای توجیه این هزینه به قطعات پیشرفته به کار رفته در آن اشاره می کنند اما بررسی ها نشان داده که بهای کل این ماژول ها حتی به نصف قیمت گلکسی S20 الترا هم نمی رسد.

TechInsights برای پی بردن به هزینه ساخت پرچمدار جدید سامسونگ تمام قطعات آنرا از هم جدا کرده و با برآورد قیمت هر یک از آنها به علاوه هزینه مونتاژ و تست اولیه به عدد ۵۲۸.۵ دلار رسیده که معادل ۳۸ درصد از قیمت ۱۴۰۰ دلاری گلکسی S20 الترا است.

گرانقیمت ترین ماژول به کار رفته در پرچمدار جدید سامسونگ دوربین اصلی آن است که ۱۰۷.۵ دلار برای کمپانی آب می خورد. در رتبه های دوم و سوم هم چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ و نمایشگر ۶.۹ اینچی قرار گرفته اند که به ترتیب ۸۱ و ۶۷ دلار قیمت دارند.

قیمت گلکسی S20 الترا

البته این بدان معنی نیست که سامسونگ از فروش هر نسخه گلکسی S20 الترا ۸۷۰ دلار به جیب می زند چرا که بخش عمده ای از درآمد فروش این موبایل صرف هزینه تحقیق و توسعه، بازاریابی، دریافت مجوزها، لجستیک، دستمزد کارکنان، مالیات و موارد متعدد دیگری خواهد شد.

تفاوت چشمگیر بین قیمت قطعات و نرخ فروش تنها شامل موبایل های گلکسی نمی شود. برای مثال در بررسی TechInsight بهای قطعات به کار رفته در آیفون ۱۱ پرو مکس ۵۱۲ گیگابایتی ۴۹۰ دلار عنوان شده که به مراتب از قیمت ۱۴۴۹ دلاری این موبایل کمتر است. این در حالی است که تنگ تر شدن عرصه رقابت با کمپانی چینی به ویژه شیائومی، سامسونگ را وادار کرده محصولات خود را با حاشیه سود کمتر روانه بازارهایی نظیر هند و چین کند.

 

تماشا کنید: کالبدشکافی گلکسی S20 اولترا سامسونگ

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato