پرداخت ۴۶۰۰ دلار در ازای تزریق ویروس کرونا

پرداخت ۴۶۰۰ دلار در ازای تزریق ویروس کرونا

محققین دانشگاه کویین مری در لندن قصد دارند به داوطلبان سالم مبلغ ۳۵۰۰ (۴۶۰۰ دلار) پوند پرداخت کنند تا در ازای آن بتوانند نسخه ضعیف شده ویروس کرونا را به آن‌ها تزریق کنند. نتایج به دست آمده از این تحقیقات، پیشرفتی شگرف در تولید درمان یا واکسن احتمالی این ویروس کشنده را رقم خواهد زد.

محققین این دانشگاه به دنبال ۲۴ داوطلب می‌گردند تا دو نوع ضعیف شده از ویروس کرونا که با نام‌های OC43 و ۲۲۹E شناخته می‌شوند، را روی انسان‌ها تست کنند و به کمک نتایج به دست آمده، بتواند درمانی برای این ویروس پیدا کنند. این برنامه جزو بودجه ۴۶ میلیون پوندی دولت بریتانیا به منظور مقابله با ویروس کرونا قرار خواهد گرفت.

شرایط دریافت مبلغ ۳۵۰۰ پوندی اما ساده نیست. داوطلبان می‌بایست پس از دریافت ویروس، به مدت ۱۴ روز در قرنطینه کامل به سر ببرند و با هیچ کس نیز در تماس نباشند. همچنین محققین برای این ۲۴ نفر، رژیم غذایی مشخصی را در نظر خواهند گرفت. از دیگر شروط شرکت در این برنامه این است که داوطلبین نمی‌توانند طی این مدت هیچ گونه فعالیت ورزشی داشته باشند.

ویروس کرونا

پزشکان نیز در تمام این مدت، تمامی موازین بهداشتی و سلامتی را رعایت می‌کنند. آن‌ها موظف هستند هر زمان که با داوطلبین ملاقات می‌کنند از لباس‌های مخصوص استفاده کنند و در تمام مدت دستکش و ماسک پوشیده باشند. در نهایت محققین و دولت بریتانیا امیدوار هستید نتایج این تحقیقات می‌تواند کمک بزرگی به پیدا کردن درمان ویروس کرونا کند.

البته پیش از این که محققین دانشگاه کویین مری بتوانند این آزمایش‌ها را انجام دهند، سازمان نظارت دارویی بریتانیا باید آن را تایید کند. دلیل این کار هم این است که آزمایشات فوق در زیر مجموعه آزمایش‌های انسانی قرار می‌گیرد و به همین دلیل سلامت شرکت‌کنندگان تحت هر شرایطی باید تضمین شود. در هر صورت داوطلبین پس از پایان مدت قرنطینه خود می توانند مبلغ را دریافت کرده و به زندگی عادی خود بازگردند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato