ابداع سامانه تشخیص چهره جدید توسط چینی‌ها؛ شناسایی هویت افراد حتی با ماسک

ابداع سامانه تشخیص چهره جدید توسط چینی‌ها؛ شناسایی هویت افراد حتی با ماسک

ابداع سامانه تشخیص چهره جدید توسط چینی‌ها؛ شناسایی هویت افراد حتی با ماسک

یک شرکت چینی مدعی شده برای اولین بار در این کشور سیستم تشخیص چهره ای ساخته که می تواند هویت افرادی که ماسک به صورت زده اند را تشخیص دهد. در پی شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم چین ماسک می زنند و این شرکت امیدوار است با سامانه تشخیص چهره خود با بیماری مبارزه کند.

با شیوع گسترده ویروس کرونا در چین، تقریباً همه مردم این کشور با ماسک در مکان های عمومی ظاهر می شوند و همین مساله در روند نظارت دولت چین بر مردم این کشور اختلال ایجاد کرده است. شرکتی به نام Hanwang Technology برای حل این مشکل، موفق به ساخت سیستم تشخیص چهره ای شده که هویت مردم را حتی با داشتن ماسک تشخیص می دهد.

این سیستم تشخیص چهره به کمک سنسور، دمای بدن را اندازه گیری کرده و نام فرد را نشان می دهد. همچنین افرادی که دمای بدنشان بیشتر از ۳۸ درجه سانتی گراد است را نیز شناسایی می کند.

شرکت یاد شده دو مدل از سیستم تشخیص چهره خود ساخته است. مدل یک کاناله که برای ورودی ساختمان ها مناسب خواهد بود و مدل چند کاناله که قدرتمندتر بوده و به کمک چندین دوربین نظارتی، هویت حداکثر ۳۰ نفر را در مدت زمان بسیار کوتاه تشخیص می دهد.

ابداع سیستم تشخیص چهره ای که هویت افراد را حتی با ماسک تشخیص می دهد

به گفته مدیر شرکت یاد شده دقت این سیستم در شناسایی افراد بدون ماسک ۹۹.۵ درصد و برای افرادی که ماسک دارند ۹۵ درصد است. البته این سیستم نمی تواند افرادی که ماسک و عینک دودی به صورت زده اند را شناسایی کند.

مشتری اصلی این سیستم وزارت امنیت عمومی چین است که پلیس این کشور را اداره می کند. پلیس چین می تواند با استفاده از سیستم تشخیص چهره شرکت Hanwang Technology تصاویر افراد را با پایگاه داده خود تطابق داده و رهگذران، مجرمان و تروریست ها را شناسایی کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل