کمیسیون اروپا که در واقع کارش تدوین پیش نویس قوانین برای این اتحادیه است اعلام کرده به زودی قانون حق تعمیر را معرفی می کند؛ قانونی که تولید کنندگان قطعات الکترونیک را ملزم خواهد کرد محصولاتی با طول عمر و دوام بیشتر بسازند و تا حد ممکن از مواد بازیافتی با قابلیت استفاده مجدد و تعمیر در آنها استفاده نمایند.

اگر این قانون در پارلمان اروپا به تصویب برسد آنگاه کلیه تلفن های همراه، تبلت ها و کامپیوترها باید از آن تبعیت کنند و در نتیجه شرکت های فعال در اروپا باید به کل طراحی محصولاتشان را تغییر دهند. براساس این قانون همچنین شرکت های اروپایی ملزم خواهند شد که اطلاعات ضروری در مورد تعمیر محصولاتشان و دوام آنها را به آسان ترین شکل ممکن در اختیار کاربران قرار دهند. در حال حاضر اغلب کاربران برای پیدا کردن اطلاعات تعمیری باید به وبسایت هایی نظیر iFixit مراجعه کنند.

هرگونه قانونی تحت عنوان حق تعمیر که توسط اتحادیه اروپا به تصویب برسد قطعا تاثیری شگرفت بر خارج از مرزهای آن خواهد داشت چراکه طبق اعلام سخنگوی این سازمان قراردادهای آتی نیز باید بازتاب دهنده مفاد این قانون باشند.

Mobit

این پیش نویس در واقع بخشی از طرح موسوم به توافق سبز اروپا است که سال گذشته توسط این اتحادیه کلید خورد و هدف آن تغییر اقتصاد این قاره در سایه بحران تغییرات اقلیمی است.

قانون حق تعمیر

به گفته Virginijus Sinkevičius دبیر محیط زیست اتحادیه اروپا الگوی خطی دریافت، ساخت، استفاده و نابودی لوازم الکترونیک به انتهای راه رسیده و  به خاطر رشد جمعیت جهان و بالا رفتن میزان مصرف این الگو میتواند بشر را به سمت بحران منابع سوق دهد. به همین خاطر تنها راه برون رفت از بحران جدا کردن رشد اقتصادی از استخراج منابع و اثرات زیست محیطی شان خواهد بود. او همچنین خاطرنشان کرد که اگر اتحادیه اروپا پیشنهادات مطرح شده در این باره را اجرا نکند نمی تواند به تعهدات زیست محیطی خود تا سال ۲۰۵۰ عمل کند.

این طرح در واقع تازه ترین تلاش اتحادیه اروپا برای حل مشکل پسماندهای الکترونیک است. در آذرماه گذشته نیز قانونگذاران اتحادیه اروپا قانونی را به تصویب رساندند که از تولیدکنندگان محصولات الکترونیک می خواست از یک کابل شارژ استاندارد در تولیداتشان استفاده کنند. اما به نظر می رسد قانون جدید با مخالفت شدید تولیدکنندگان روبرو شود. پیش از تصویب این قانون اپل اعلام کرده بود که هرگونه اقدام در این باره نوآوری را دشوار می کند و در نهایت به ضرر مشتری تمام می شود.