با امضای قرارداد با بانک ملی ایران؛ سامانه خرید اعتباری «دارا» راه‌اندازی شد

سامانه خرید اعتباری «دارا» با هدف افزایش قدرت خرید مردم و همچنین رونق کسب و کارها راه‌اندازی و قرارداد همکاری بین بانک ملی ایران و شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط امضا شد.

این سامانه با هدف افزایش قدرت خرید مردم و امکان خرید کالا و خدمات بصورت اعتباری و با بازپرداخت اقساطی با کارمزد قرض‌الحسنه راه‌اندازی شده است. دارا با پشتوانه بانک ملی بدون نیاز به ضامن، تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد سالانه 4 درصد جهت خرید اعتباری کالا و خدمات برای کارمندان سازمان‌ها فراهم می‌کند. در حال حاضر فروشگاه‌هایی چون شهروند، اسنوا، بیمه ایران و.. با این سامانه همکاری دارند.

راهکار خرید اعتباری و اقساطی آسان و کم‌هزینه در این سامانه، کاری کرده تا کاربران بتوانند با بهره‌مندی از امتیازات متنوع خرید‌های کم‌هزینه‌تر را برای خود رقم بزنند. پیوستن سازمان‌ها و شرکت‌ها به این سامانه، به افزایش قابل توجه منابع‌رفاهی آن‌ها می‌انجامد و افزایش محسوس رفاه و قدرت خرید کارمندان آن‌ها را در پی خواهد داشت.

یکی دیگر از ویژگی‌های این سامانه برخورداری از طیف گسترده‌ای از پذیرندگان (ارائه دهندگان کالا و خدمات) در سراسر کشور است. در شرایط کنونی که اغلب کسب و کارها به دلیل شیوع بیماری‌ کرونا با مشکلات جدی مواجه شده‌اند و با مسائل اقتصادی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند، آغاز به کار این سامانه‌ می‌تواند راهگشا و حلال برخی از این مشکلات باشد.

کاربران دارا می‌توانند از طریق اپلیکیشن موبایل دارا فهرست این پذیرندگان را ببینند و برای خرید به آن‌ها مراجعه کنند. این خریدها می‌تواند با استفاده از داراکارت روی پایانه‌‌های فروش شبکه پذیرندگان انجام شود. علاوه بر این، نرم‌افزار موبایل‌کارت دارا قابلیت پرداخت‌الکترونیک و بدون کارت از طریق موبایل را نیز فراهم کرده است.

سامانه دارا توسط شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط و با پشتوانه بانک ملی راه‌اندازی شده و این تیم در بیانیه راه‌اندازی خود ابراز امیدواری کرده‌اند که با توسعه هرچه سریع‌تر این سامانه و با فراگیری اعطای اعتبار خرید قرض‌الحسنه و رونق‌بخشی به کسب و کار پذیرندگان، گامی بلند در جهت کاهش نگرانی‌های اقتصادی در جامعه بردارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟