کامپیوتکس ۲۰۲۰ به تعویق افتاد؛ آب سرد کرونا بر پیکره بزرگترین رویداد تجاری IT در آسیا

کامپیوتکس ۲۰۲۰ به تعویق افتاد؛ آب سرد کرونا بر پیکره بزرگترین رویداد تجاری IT در آسیا

کامپیوتکس، بزرگترین نمایشگاه تجاری IT آسیا هم به سرنوشت دیگر رویدادهای مطرح دچار شده و به خاطر شیوع کرونا به تعویق افتاد.

کامپیوتکس نمایشگاهی با محوریت کامپیوتر است که همه ساله در تایپه تایوان برگزار می شود و از اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی به عنوان یکی از بزرگ ترین رویدادهای دنیای IT مطرح شده است. این نمایشگاه با حضور بسیاری از کمپانی ها، رسانه ها، تحلیلگران، خریداران و دیگر فعالان حوزه فناوری اطلاعات از سراسر دنیا برگزار می شود.

تصمیم گیری در مورد کامپیوتکس بر عهده «شورای توسعه تجارت خارجی تایوان» (TAITRA) قرار دارد. این شورا تمایل چندانی به لغو این رویداد نداشت اما در هفته های اخیر برای تصمیم گیری درباره کامپیوتکس  ۲۰۲۰ تحت فشار گسترده ای قرار گرفته بود. TAITRA با بررسی جوانب مختلف و سطح شیوع جهانی ویروس کرونا سرانجام تصمیم گرفت برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۰ را از ۱۳ خرداد به ۷ مهر سال جاری موکول کند.

کامپیوتکس ۲۰۲۰

این رویداد نه تنها به تعویق افتاده بلکه به جای بازه ۵ روزه معمول طی ۳ روز برگزار خواهد شد. علاوه بر این از نظر مقیاس هم قابل مقایسه با سال های گذشته نبوده و به شدت محدود خواهد شد.

علی رغم تمام تدابیری که از سوی TAITRA اتخاذ شده هنوز مشخص نیست که کمپانی ها و دیگر فعالان تا چه حد از این رویداد استقبال خواهند کرد چرا که کشورهای اروپایی و آمریکایی به شدت درگیر شیوع کرونا هستند و از خیر برگزاری حضوری رویدادهای مهمی نظیر E3، WWDC و بیلد گذشته اند. اثرات این بحران حتی روی رویداد بسیار مهمی نظیر المپیک هم سایه افکنده است.

از طرف دیگر بسیاری از کشورها رسما اعلام کرده اند که دستکم تا شش ماه آینده با بحران ویروس کرونا درگیر خواهند بود از اینرو بعید نیست تا مهر آینده هم محدودیت های قرنطینه و مسافرت به وقت خود باقی بوده و برگزاری کامپیوتکس ۲۰۲۰ به کل لغو شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.