ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ردیابی افراد
علمی

روسیه افراد در خطر ابتلا به ویروس کرونا را با شبکه موبایل ردیابی می‌کند

«میخائیل میشوستین»، نخست وزیر روسیه از مسئولان این کشور خواسته طی پنج روز آینده سیستمی مبتنی بر داده های مکانی موبایل را برای ردیابی افراد در خطر ابتلا به کووید-۱۹ توسعه دهند. در این سامانه ...

«میخائیل میشوستین»، نخست وزیر روسیه از مسئولان این کشور خواسته طی پنج روز آینده سیستمی مبتنی بر داده های مکانی موبایل را برای ردیابی افراد در خطر ابتلا به کووید-۱۹ توسعه دهند.

در این سامانه بر اساس اطلاعات مکانی گوشی های کاربران ارتباط فیزیکی افراد سالم با بیماران مبتلا به ویروس کرونا شناسایی می شود. در صورت تشخیص چنین مواردی سامانه به افرادی که با بیماران کووید-۱۹ در ارتباط بوده اند پیام هشداری مبنی بر احتمال ابتلای آنها و لزوم قرنطینه خانگی ارسال خواهد شد. کرملین همچنین واحد ویژه ای را برای مبارزه با ویروس کرونا تشکیل داده و اطلاعات این سیستم را در اختیار آنها نیز قرار خواهد داد.

روسیه که به شکل موقت و برای جلوگیری از شیوع کرونا ورود خارجی ها را به این کشور ممنوع کرده، تا کنون از ابتلای ۴۳۸ و درگذشت یک نفر بر اثر شیوع کرونا خبر داده است. «سرگئی سابیانین»، شهردار مسکو از افراد بالای ۶۵ سال و همچنین شهروندان با سابقه بیماریهای مزمن خواسته در خانه بمانند. شهرداری همچنین از اپراتورها خواسته حتی در صورتی که شارژ سیم کارت افراد مسن به پایان رسید از قطع اشتراک آنها خودداری کنند.

ردیابی افراد

مسکو پیش از این برای شناسایی اتباع چینی مشکوک به کرونا به استفاده از سیستم های تشخیص چهره روی آورده و با تکیه بر همین فناوری ده ها نفر را بازداشت و به قرنطینه اجباری فرستاده بود. استفاده از چنین فناوری هایی انتقادهای گسترده ای مبنی بر احتمال نقض حریم خصوصی در پی داشته اما مزایایی را نیز به همراه دارد. برای مثال می توان به چین اشاره کرد که از طریق دوربین های هوشمند تب بالای افراد و هویت آنها را تشخیص داده و برای تست های بیشتر روانه مراکز ویژه می کرد.

هرچند تعداد بیماران تایید شده در روسیه به مراتب پایین تر از حد انتظار است اما این کشور تدابیر ویژه ای را برای آماده سازی بخش های پزشکی و غذایی در صورت گسترش ویروس کرونا اتخاذ کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی