افزایش ۹۰۰ درصدی نژادپرستی علیه چینی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

افزایش ۹۰۰ درصدی نژادپرستی علیه چینی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

بیماری مرگباری که مثل ابری تیره بر جهان سایه افکنده از چین شروع شد و همین عامل باعث افزایش چشمگیر نژادپرستی علیه این کشور در شبکه های اجتماعی شده است.

قرنطینه گسترده در بسیاری از کلانشهرهای دنیا باعث شده مردم زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی، اپ های پیام رسان و انجمن های گفتگو صرف کنند. نکته ناامید کننده در این شرایط افزایش نفرت پراکنی علیه چینی ها و دیگر کشورهای آسیایی به عنوان مقصر اصلی شیوع ویروس کرونا است.

موسسه L1ght با تحلیل رفتار کاربران از طریق هوش مصنوعی دریافته که هشتگ هایی نظیر ویروس چینی و ویروس کمونیست در شبکه های اجتماعی بسیار محبوب شده و در پست های مربوط به بحران کرونا از آنها استفاده می شود. L1ght در بررسی جامع خود میلیون ها سایت، شبکه اجتماعی، فوروم های چت و حتی سایت های گیمینگ را در کنار تصاویر، ویدیوها و فایل های صوتی پست شده تجزیه و تحلیل کرده که از افزایش نژادپرستی، قلدری و نفرت پراکنی علیه چینی ها و برخی از گروه های با ریشه آسیایی در دیگر نقاط دنیا حکایت دارد.

از نظر این افراد چینی ها مقصر شیوع بیماری کووید-۱۹ هستند که تا روز گذشته بیش از ۵۸۰ هزار نفر بیمار و ۲۶ هزار قربانی بر جای گذاشته است. این مطالب در حالی محبوب شده اند که پیش از این فعلان حقوق بشر و سیاستمداران نسبت به افزایش حجم محتوای با رنگ و بوی نژادپرستانه علیه چینی ها در اینترنت هشدار داده بودند.

نفرت پراکنی تنها به شبکه های اجتماعی محدود نمی شود و برخی از رسانه ها نظیر اسکای نیوز استرالیا با انتشار گزارش هایی مبنی بر انتشار عمدی ویروس کرونا توسط چین به آن دامن می زنند. این ویدیو بیش از ۵ هزار نظر دریافت کرده که اغلب آنها رنگ و بوی نژادپرستانه دارند. استفاده دونالد ترامپ از عبارت ویروس چینی هم یکی دیگر از دلایل افزایش استفاده از عبارت چینی است. ترامپ درباره استفاده از این عبارت گفته بود: «این اصلا نژادپرستانه نیست چون این [ویروس] از چین آمده است.»

یکی دیگر از نکاتی که L1ght در گزارش خود به آن اشاره کرده افزایش ۲۰۰ درصدی بازدید از سایت های نفرت پراکن است.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato