مرورگر مایکروسافت اج به تب‌های عمودی مجهز می‌شود؛ ایده‌آل برای نسبت تصویر 16:9

مرورگر مایکروسافت اج در مقایسه با مرورگر کروم محبوبیت بسیار کمتری دارد، اما این موضوع باعث نشده مایکروسافت از توسعه آن دست بردارد. حال مایکروسافت اعلام می‌کند که این مرورگر به تب‌های عمودی مجهز می‌شود و همچنین از ردیابی کاربران جلوگیری می‌کند.

تب‌های عمودی، مرورگر اج را از مرورگرهای کروم و فایرفاکس متمایز می‌کند. این مرورگر که بر اساس کرومیوم توسعه پیدا کرده، امکان بررسی ویژگی‌های جدید را برای کاربران اینسایدر فراهم می‌کند. این ویژگی در ماه‌های آینده در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

تب‌های عمودی باعث می‌شود کاربران به راحتی میان آن‌ها جابجا شوند. لیست تب‌ها، فاوآیکون و نام هر وب‌سایت را به نمایش می‌گذارد. این موضوع مانع از باز کردن اشتباهی تب‌ها می‌شود.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که هم اکنون مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ از آن بهره می‌برد، Collections نام دارد. کاربران می‌توانند مقالات را وارد این بخش کرده و سپس اج آن‌ها را به گونه‌ای که برای کاربر خوشایند باشد، مرتب می‌کند. این فرایند دسترسی به آن‌ها و همچنین پرینت کردن مقالات را ساده‌تر می‌کند.

مرورگر مایکروسافت اج

به گفته مایکروسافت، این ویژگی در آینده نزدیک برای نسخه موبایل اج عرضه خواهد شد. این قابلیت برای کاربرانی که توسط گوشی‌های هوشمند تحقیقات انجام می‌دهند، کارآمد خواهد بود.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید اج، جلوگیری از ردیابی کاربران است. افراد می‌توانند تنظیمات امنیتی مرورگر را به گونه‌ای تنظیم کنند که وب‌سایت‌ها قادر به ردیابی آن‌ها نباشند. در صورتی که پسورد شما در دارک وب فاش شود، قابلیت Password Monitor آن را اطلاع می‌دهد.

ویژگی‌های جدید اج نشان‌دهنده جدیت مایکروسافت برای رقابت با مرورگرهای گوگل و موزیلا است. رقابت میان شرکت‌های مختلف، در نهایت به نفع مصرف‌کننده خواهد بود چرا که ویژگی‌های جدیدی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟