خبر صدا و سیما اشتباه است؛ وزارت ارتباطات اینترنت هدیه نمی‌دهد

در حالی که اخیرا خبر بسته‌های اینترنت رایگان توسط صدا و سیما پخش شده، «سید جمال هادیان»، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییت خود صدا و سیما را به شایعه پراکنی متهم کرده است.

شبکه خبر به تازگی در گزارشی به نقل از «اسماعیل رادکانی»، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور تامین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی ملی و منطقه‌ای اعلام کرده بود که برای تشویق مردم برای در خانه ماندن، بسته‌های اینترنت رایگان با ظرفیت 20 گیگابایت برای مشترکین اینترنت خانگی و 5 گیگابایت برای مشترکین تلفن همراه تهیه شده است.

این موضوع از سوی رادکانی تکذیب شده است. رادکانی امروز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده که خبرهای مبنی بر فعال شدن اینترنت رایگان در فضای مجازی و سایت‌های خبری صحت ندارد و آن را تکذیب می‌کند. وی به این موضوع اشاره کرده که در حوزه اینترنت رایگان اختیارات ندارد و چنین موضوعی را نمی‌تواند مطرح کند.

Mobit

رادکانی

علاوه بر رادکانی، هادیان نیز در توییتی به این موضوع واکنش نشان داده. توییت هادیان به شرح زیر است:

«ضمن تشکر از مدیران خوب شبکه‌ خبر، از صداوسیما تقاضا داریم منبع پخش این خبر را اعلام کند. به نظر می‌رسد جریان شایعه پراکنی بر خبرهای رسمی کشور نیز نفوذ کرده است.»

اواسط اسفند ماه بود که وزیر ارتباطات از ارائه 100 گیگابایت اینترنت رایگان برای مشترکین اینترنت خانگی خبر داد. آذری جهرمی در توییت خود نوشته بود:

«عرضه اینترنت رایگان درخواستی است که بسیاری از شما از وزارت ارتباطات داشته‌اید. امروز از ارائه‌کنندگان خدمات اینترنت ثابت درخواست کردیم از فردا تا پایان سال جاری، برای همه کاربران خود به صورت رایگان یک بسته ۱۰۰ گیگابایتی فعال کنند.»

با توجه به این رویکرد، می‌توان انتظار داشت که خبر بسته‌های اینترنت رایگان جدید نیز توسط جهرمی اعلام شود که چنین اتفاقی رخ نداد. بنابراین معلوم نیست شبکه خبر و صدا و سیما با توجه به کدام منبع، چنین خبری را برای میلیون‌ها نفر پخش کرده و باعث شده این شایعه در فضای مجازی و رسانه‌های خبری دست به دست شود.

Mobit

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟