چین 1000 دستگاه تنفس مصنوعی به نیویورک اهدا کرد

چین 1000 دستگاه تنفس مصنوعی به نیویورک اهدا کرد

چین 1000 دستگاه تنفس مصنوعی به نیویورک اهدا کرد

کرونا تبدیل به یک کابوس بزرگ برای مردم آمریکا شده. این کشور در زمینه تجهیزات پزشکی با کمبود روبه‌رو است و در حالی که ترامپ توجهی به این موضوع در نیویورک ندارد، چین تصمیم گرفت ۱۰۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی به این ایالت اهدا کند.

فرماندار  نیویورک، «اندرو کوئومو» دیروز در یک کنفرانس خبری اعلام کرد مقامات چین به این ایالت ۱۰۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی اهدا می‌کنند. این محموله پیش از پایان روز، در فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی به مقامات این ایالت تحویل داده شد.

کوئومو در توییتی از سفیر «هوانگ پینگ»، مشاور کل کنسولگری چین در نیویورک، هم‌بنیانگذار فروشگاه علی بابا، «جک ما» و صاحب بروکلین نتس، «جوزف سای» برای این دستگاه‌ها تشکر کرد. کوئومو اهدای این دستگاه‌ها را یک اقدام بزرگ دانست که تغییرات بزرگی برای نیویورک ایجاد می‌کند. کوئومو همچنین از ارسال داوطلبانه ۱۴۰ دستگاه تنفس مصنوعی توسط مقامات ایالت اورگان خبر داد و از فرماندار آن تشکر کرد.

نیویورک تبدیل به مرکز کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا شده و در روزهای اخیر تعداد قربانیان افزایش دو برابری داشته و به بیش از ۳۵۰۰ نفر رسیده است. تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این ایالت از مرز ۱۰۲ هزار نفر عبور کرده که تفاوت چندانی با تعداد کل مبتلایان در برخی کشورهای اروپایی ندارد.

دستگاه تنفس مصنوعی

با وجود تعداد بالای مبتلایان، ترامپ گزارش‌های مربوط به کمبود دستگاه‌ تنفس مصنوعی را نادیده می‌گیرد و بیمارستان را به احتکار این دستگاه‌ها متهم می‌کند. فرماندار نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرده بود در صورتی که تعداد مبتلایان با روند کنونی افزایش پیدا کند، این ایالت در مدت زمان ۶ روز با کمبود دستگاه تنفس مصنوعی مواجه می‌شود.

اوضاع در این ایالت بسیار وخیم است، به گونه‌ای که چند روز پیش مقامات نیویورک به بیمارستان‌ها اجازه دادند که دستگاه‌های تنفس مصنوعی را به اشتراک بگذارند. این روش شامل استفاده از اتاق تجهیزات اورژانس برای اضافه کردن پورت‌های اضافه به یک دستگاه برای رساندن اکسیژن به صورت همزمان به چندین بیمار می‌شود.

روز جمعه فرماندار نیویورک اعلام کرد که قصد دارد از گارد ملی کمک بگیرد تا دستگاه‌های تنفس مصنوعی بدون استفاده در موسسات در مناطق شمالی نیویورک (Upstate) را جمع‌آوری و آن‌ها را دوباره در بیمارستان‌های شهر توزیع کند. این ایالت دارای کمبود شدید این دستگاه است و نزدیک به ۵۰ درصد تجهیزات موردنیاز خود را تهیه کرده. رئیس جمهور آمریکا، «دونالد ترامپ» تخمین‌های صورت گرفته را به صورت عمومی مسخره کرده و آن‌ها را بدون ارائه مدارکی رد کرده است.

تا به امروز بیش از ۱.۲ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان به بیش از ۶۵ هزار نفر رسیده. سهم آمریکا از آمار مبتلایان و قربانیان به ترتیب بیش از ۳۱۱ هزار و ۸۴۵۰ نفر است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل