افزونه مایکروسافت ادیتور برای مرورگرهای کروم و اج عرضه شد؛ رقیب گرامرلی

افزونه مایکروسافت ادیتور برای مرورگرهای کروم و اج عرضه شد؛ رقیب گرامرلی

افزونه مایکروسافت ادیتور برای مرورگرهای کروم و اج عرضه شد؛ رقیب گرامرلی

هفته گذشته سرویس مایکروسافت ۳۶۵ معرفی شد. یکی از ویژگی‌های این سرویس، مایکروسافت ادیتور بود که حالا افزونه آن برای مرورگرهای کروم و اج در دسترس است و باید با برنامه محبوب و کاربردی گرامرلی رقابت کند.

مایکروسافت ادیتور از بیش از ۲۰ زبان پشتیبانی می‌کند. از آنجایی که مایکروسافت ادیتور به صورت افزونه عرضه شده، می‌توان از آن برای رفع مشکلات گرامری در تمام کارهای تحت وب مانند نوشتن ایمیل یا پست جدید در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

مایکروسافت ادیتور در نسخه رایگان و نسخه‌ای مخصوص مشترکین مایکروسافت ۳۶۵ عرضه شده. نسخه رایگان غلط‌های املایی و مشکلات گرامری پایه را برطرف می‌کند. مشترکین مایکروسافت ۳۶۵ به ویژگی‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند که برای مثال می‌توان به دستورات پیشرفته گرامر و سبک نوشتن مانند واضح بودن، مختصر بودن، زبان رسمی، کلمات پیشنهادی و موارد دیگر اشاره کرد.

مایکروسافت ادیتور

برخی از ویژگی‌های انحصاری مایکروسافت ادیتور برای مشترکین مایکروسافت ۳۶۵ به شرح زیر است:

  • هنگامی که می‌دانید چه متنی می‌خواهید بنویسید، اما نحوه صحیح نوشتن آن را نمی‌دانید، آن جمله را مشخص کرده و سپس راست کلیک کنید، برای بازنویسی آن چندین پیشنهاد به شما داده می‌شود. این پیشنهادات در ورد می‌تواند با حفظ معنی اصلی، در تاثیرگذاری بیشتر جملات به شما کمک کنند.
  • برای اولین بار در ورد، ابزار بررسی شباهت‌ها از قابلیت‌ بررسی متن از نظر سرقت ادبی بهره می‌برد که به نویسندگان کمک می‌کند که محتوای اصیل تولید کنند. علاوه بر این، در صورت نیاز می‌توان تنها با یک کلیک استنادهای مرتبط را وارد متن کرد. این ابزار به نویسنده اجازه‌ می‌دهد که کمتر روی مکانیک نوشتن تمرکز کند و بیشتر توجه خود را روی محتوا قرار دهد. این ابزار به دانش‌آموزان نحوه استناد به مطالب مرتبط را یاد می‌دهد.
  • نقد سبک نوشتاری شامل شفافیت، صریح بودن، رسمیت، فراگیر بودن متن به مشترکین مایکروسافت ۳۶۵ کمک می‌کند که با اطمینان بیشتری متن و ایمیل موردنظر خود را بنویسند. این ابزار می‌تواند مانع از نوشتن اصطلاحات غلط شود.

گرامرلی (Grammarly) رقیب اصلی این ابزار مایکروسافت است. گرامرلی به صورت نرم افزار و افزونه برای مرورگرهای مختلف در دسترس کاربران قرار دارد. گرامرلی همچنین برای مایکروسافت ورد عرضه شده. این برنامه می‌تواند مشکلات املایی و گرامری شما را در بخش‌های مختلف دنیای وب مانند ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی را برطرف کند. باید منتظر ماند و دید مایکروسافت ادیتور می‌تواند این برنامه محبوب را شکست دهد یا گرامرلی همچنان به حکمرانی در این بخش ادامه می‌دهد.

در حال حاضر می‌توانید افزونه مایکروسافت ادیتور برای مرورگر اج را از این لینک و برای مرورگ کروم را از این لینک دانلود کنید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل