فاکسکان ونتیلاتور می سازد

فاکسکان ونتیلاتور می سازد

فاکسکان که بزرگترین تولید کننده آیفون در دنیا محسوب می شود خبر داده که قصد دارد مانند شرکت هایی چون فورد، جنرال موتورز و تسلا بخشی از خطوط تولید خود را به ساخت ونتیلاتور اختصاص دهد.

عمر ایشراک مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی مدترونیک روز گذشته در مصاحبه ای با شبکه CNBC خبر داد که شرکت متبوعش قراردادی در همین رابطه را با فاکسکان به امضا رسانده است. این همکاری بعد از آن نهایی شد که شرکت مدترونیک طراحی متن بازی از ونتیلاتورهای خود را همزمان با شیوع گسترده کرونا ویروس منتشر کرد و فاکسکان اعلام نمود که قصد استفاده از این طرح را دارد.

مدیرعامل مدترونیک در ادامه صحبت هایش واکنش شرکت ها به انتشار فایل متن باز طراحی ونتیلاتور خود را «وحشتناک» توصیف کرد و در ادامه گفت: تاکنون بالغ بر ۷۰ هزار بار این طرح ها دانلود شده اند و اسامی شرکت های مطرح و مهمی در میان علاقمندان به این طرح دیده می شود که فاکسکان یکی از آنهاست.

ونتیلاتور

ایشراک در صحبت هایش از برنامه های مدترونیک برای تولید ونتیلاتور در کارخانه ویسکانسین فاکسکان خبر داد و گفت طبق برنامه ریزی ها تولید این دستگاه برای مدت چهار تا شش هفته آینده ادامه پیدا می کند.

البته باید اشاره کنیم این اولین بار نیست که فاکسکان از خطوط تولید آیفون برای مقاصد دیگری استفاده کرده است و همانطور که پیشتر در خبرها خواندید این شرکت تایوانی در اسفندماه سال گذشته خبر داده که یکی از کارخانجاتش در چین تولید ماسک های پزشکی را آغاز کرده است.

گفتنی است بخش اعظمی از مدل های مختلف آیفون در یکی از کارخانجات عظیم فاکسکان در شنژن چین تولید می شوند که با نام آیفون سیتی یا شهر آیفون هم شناخته می شود. این کارخانه ۵۰ درصد از آیفون های مورد تقاضا در دنیا را تولید میکند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato