آخرین آمار ویروس کرونا در یک نگاه؛ شمار جان باختگان از 130 هزار تن عبور کرد

آخرین آمار ویروس کرونا در یک نگاه؛ شمار جان باختگان از 130 هزار تن عبور کرد

بر اساس داده‌های محققان دانشگاه «جانز هاپکینز»، تا لحظه درج این مطلب ۱۳۷ هزار و ۱۰۸ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. ۲ میلیون و ۶۴ هزار و ۶۶۸ نفر به آن مبتلا شده‌اند و ۵۱۵ هزار و ۴۵۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند. در ادامه به آمارهای چند کشور از جمله ایران نگاهی می‌اندازیم.

فرانسه

مقامات پاریس از بیش از هزار و ۴۳۸ فوتی جدید در اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر می‌دهند که ۹۲۴ نفر از خانه‌های سالمندان بوده‌اند. تعداد کل قربانیان در این کشور به ۱۷ هزار و ۱۶۷ نفر رسیده است.

«Jérôme Salomon»، از مقامات ارشد بهداشتی فرانسه نیز از ابتلای ۲ هزار و ۶۳۲ مورد جدید به ویروس کرونا خبر داد. تا لحظه درج این خبر ۱۳۴ هزار و ۵۸۲ نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ایالات متحده

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (CDC) ایالت واشنگتن، ابتلای ۶۰۵ هزار و ۳۹۰ نفر به ویروس کرونا را گزارش کرده که نسبت به آمار قبلی، ۲۶ هزار و ۳۸۵ مورد جدید به آن اضافه شده است. آمار قربانیان نیز با مرگ ۲ هزار و ۳۳۰ نفر، به ۲۴ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده است.

بریتانیا

دپارتمان بهداشت و مراقبت اجتماعی بریتانیا می‌گوید در مجموع ۱۲ هزار و ۸۶۸ نفر در بیمارستان‌های بریتانیا جان خود را از دست داده‌اند. روز چهارشنبه آمار فوتی‌ها ۷۶۱ نفر اعلام شد که نسبت به آمار روز قبل از آن (۷۷۸ نفر) کاهش داشته است. تاکنون ۹۹ هزار و ۴۸۹ نفر در بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

مقامات بهداشتی بریتانیا در حال کمک رسانی به خانه سالمندانی هستند که در آن ۲۴ نفر فوت کرده‌اند که ۸ نفر از آنها به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند. مقامات شهر استفوردشر (Staffordshire) می‌گویند در طول بیش از سه هفته، ۲۴ نفر در این خانه سالمندان فوت کرده‌اند که ۱۶ نفر از آن‌ها آزمایش کرونا را انجام نداده بودند.

ایران

بر اساس آمارهای محققان دانشگاه «جانز هاپکینز»، تاکنون ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر در کشورمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و متأسفانه ۴ هزار و ۷۷ نفر بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند. خوشبختانه ۴۹ هزار و ۹۳۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato