کالبدشکافی وان پلاس ۸ پرو از تعمیرپذیری بالای آن خبر می‌دهد [تماشا کنید]

وان پلاس ۸ پرو که یک هفته بیشتر از معرفی آن سپری نمی‌شود، هم روی کاغذ موبایل قابلی است و هم از تست نمایشگر سربلند بیرون آمده و احتمالا به یکی از پرچمدارهای شاخص سال ۲۰۲۰ تبدیل خواهد شد.

نباید فراموش کرد که وان پلاس ۸ پرو گرانترین پرچمدار کمپانی چینی تا امروز است و بهای آن تفاوت چندانی با پرچمدارهای مطرح ندارد؛ از اینرو بسیاری از خریداران نگران دوام و سطح تعمیرپذیری آن هستند. استحکام این گوشی در تست مقاومت و با برخوردار بودن از تاییدیه IP68 ثابت شده و حالا نوبت به بیرون ریختن دل و روده آن برای اثبات سطح تعمیرپذیری رسیده است.

تا چند وقت پیش باز کردن گوشی‌های با پنل پشتی شیشه‌ای دشوار بود اما امروز ابزارها بهتر شده و اینکار راحت‌تر صورت می‌گیرد. خوشبختانه پنل پشتی وان پلاس ۸ پرو از طریق سیم به فریم متصل نشده و این مساله ریسک باز کردن حین پاکسازی چسب‌ها را کمتر می‌کند.

همانطور که در ویدیوی «زک نلسون» می‌بینید اغلب قطعات گوشی ماژولار بوده و به راحتی قابل تعویض هستند. باتری هم به گونه‌ای در دل آنها جا گرفته که تعویض آن نسبت به اغلب موبایل های دیگر ساده‌تر خواهد بود.

یکی از نکات منفی در تعمیر پذیری این محصول به نمایشگر آن بر می‌گردد. هر آسیبی به صفحه نمایش نه تنها برابر با تعویض آن است بلکه اینکار احتمال صدمه به بخش خنک کنندگی که زیر آن تعبیه شده را هم در پی دارد.

یکی از نکات جالب در مورد پرچمدار چدید وان پلاس این است که علی رغم قطعات متعدد و جدید به کار رفته در آن، از چیدمانی مرتب و شسته رفته برخوردار است؛ تا حدی که تعبیه یک قاب شفاف در پشت آن می‌تواند جذابیت گوشی را دو چندان کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟