رشد خیره‌کننده عرضه موبایل‌های 5G در سال ۲۰۲۰؛ سامسونگ در صدر

رشد خیره‌کننده عرضه موبایل‌های 5G در سال ۲۰۲۰؛ سامسونگ در صدر

بازار موبایل برغم کاهش صادرات جهانی ناشی از بحران کرونا، در عرضه موبایل‌های سازگار با شبکه 5G شاهد رشد خیره کننده‌ای است به گونه‌ای که تعداد موبایل‌های 5G فروخته شده در سه ماهه اول ۲۰۲۰ از کل سال ۲۰۱۹ بیشتر بوده است.

بر اساس برآوردهای موسسه تحقیقاتی «Strategy Analytics» در فصل اول ۲۰۲۰ حدود ۲۴ میلیون گوشی 5G عرضه شده و این در حالی است که شمار این موبایل‌ها در کل سال ۲۰۱۹ حدود  ۱۸.۷ میلیون دستگاه بوده است.

پرچمدارهای گلکسی 5G S20 و S20 الترا 5G محبوبترین مدل‌ها در این رده بوده‌اند و سامسونگ به لطف آنها توانسته با عرضه ۸.۳ میلیون گوشی 5G در رده نخست این بازار قرار بگیرد. این مساله در نوع خود جالب توجه است چرا که این پرچمدارها کمتر از حد انتظار مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

رده دوم نیز  با ۸ میلیون دستگاه در اختیار هواوی قرار دارد. بخش عمده‌ای از این موفقیت ناشی از عملکرد خوب این شرکت در چین است؛ بازاری که هواوی پس از تحریم از سوی آمریکا و نا امیدی از بازارهای جهانی روی آن تمرکز کرده. پر فروش‌ترین موبایل‌های 5G این کمپانی در سه ماهه اول ۲۰۲۰ میت ۳۰، آنر V30 و میت ۳۰ پرو بوده‌اند.

رتبه‌های سوم تا پنج نیز به ترتیب در اختیار ویوو، شیائومی و اوپو قرار دارد. یکی از نکات مهم گزارش Strategy Analytics تقاضای بیش از حد انتظار برای گوشی‌‌های 5G در چین است که فروش بالای شرکت‌های چینی را توجیه می‌کند. نباید فراموش کرد که اپل هنوز وارد این حوزه نشده و پس از عرضه آیفون‌های 5G این رده بندی هم تغییر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش تقاضا برای این مدل‌ها در آمریکا، اروپا و کره جنوبی نیز رو به افزایش است و باید دید این بازار به رشد خیره کنند ادامه خواهد داد یا تحت تاثیر بحران جهانی ناشی از ویروس کرونا قرار خواهد گرفت.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato