ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توکوپدیا
تکنولوژی

بزرگترین فروشگاه اینترنتی اندونزی هک شد؛ فروش اطلاعات میلیون‌ها کاربر «توکوپدیا»

بزرگترین پلتفرم تجارت الکترونیکی اندونزی، «توکوپدیا» به تازگی اعلام کرده که در حال بررسی حمله سایبری و ادعای هک اطلاعات میلیون‌ها کاربر خود است. هکر این فروشگاه اینترنتی ادعا کرده که به اطلاعات ۹۱ میلیون ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰

بزرگترین پلتفرم تجارت الکترونیکی اندونزی، «توکوپدیا» به تازگی اعلام کرده که در حال بررسی حمله سایبری و ادعای هک اطلاعات میلیون‌ها کاربر خود است. هکر این فروشگاه اینترنتی ادعا کرده که به اطلاعات ۹۱ میلیون کاربر دسترسی دارد.

سخنگوی این فروشگاه در بیانیه‌ای اواخر روز شنبه اعلام کرد:

«ما به این موضوع پی برده‌ایم که هکرها به دنبال سرقت اطلاعات کاربران توکوپدیا بوده‌ایم. با وجود این تلاش، توکوپدیا این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد که از اطلاعات حساس مانند پسوردها به علت رمزگذاری، محافظت شده. در حال حاضر ما به تحقیقات خود ادامه می‌دهیم و اطلاعات بیشتری برای اشتراک با کاربران نداریم.»

شرکت نظارت بر افشای اطلاعات، «Under the Breach» روز شنبه پستی را در حساب توییتری خود منتشر کرد که اسکرین‌شات‌هایی را نشان می‌دهد که یک فرد ناشناس توسط آن‌ها ادعا کرده که به جزئیات شخصی ۱۵ میلیون کاربر این فروشگاه در حمله سایبری ماه مارس ۲۰۲۰ دست پیدا کرده است.

توکوپدیا

با توجه به این اسکرین‌شات‌ها که نام، ایمیل و تاریخ تولد کاربران را به نمایش می‌گذارد، این هکر ادعا کرده که دیتابیس بسیار بزرگتری از اطلاعات کاربران در اختیار دارد و برای نفوذ به پسورد کاربران درخواست کمک کرده است. شرکت Under the Breach که جرایم سایبری را نظارت می‌کند، امروز اعلام کرده که این هکر پست خود را بروزرسانی کرده و خبر از فروش اطلاعات ۹۱ میلیون کاربر به مبلغ ۵۰۰۰ دلار در دارک‌نت داده است.

بزرگترین فروشگاه آنلاین اندونزی با حمایت مالی ۲ میلیارد دلاری مدیریت می‌شود و گروه SoftBank Group و علی بابا در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این موضوع بنیانگذار و مدیرعامل آن، «ویلیام تانوویجایا» را تبدیل به یکی از مهم‌ترین کارآفرینان کشور اندونزی کرده. تانوویجایا ادعا کرده که این فروشگاه ماهانه بیش از ۹۰ میلیون کاربر فعال دارد. در حال حاضر سخنگوی این شرکت واکنشی نسبت به ادعای جدید هکر از خود نشان نداده، اما اعلام کرده که روش‌های پرداخت امن باقی مانده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی