ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پیکسل 4a
تکنولوژی

نمونه عکس‌های گوگل پیکسل 4a افشا شد؛ آماده برای تصاحب بازار میان‌رده‌ها

پیکسل 4a یکی از مورد انتظارترین گوشی‌‌های سال ۲۰۲۰ است. این گوشی از نظر سخت‌افزاری شاید به پای دو برادر دیگرش نرسد، اما از نظر عکس‌برداری همیشه در سطح آن دو قرار داشته. اکنون نمونه ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۰

پیکسل 4a یکی از مورد انتظارترین گوشی‌‌های سال ۲۰۲۰ است. این گوشی از نظر سخت‌افزاری شاید به پای دو برادر دیگرش نرسد، اما از نظر عکس‌برداری همیشه در سطح آن دو قرار داشته. اکنون نمونه عکس‌های ثبت شده با این گوشی میان‌رده منتشر شده که ثابت می‌کند این گوشی به شایستگی نام پیکسل را یدک می‌کشد.

تصاویری که افشا شده از یک نظر جنبه مقایسه نیز دارد. افشاگر این تصاویر، کیفیت عکاسی پیکسل 4a را با ردمی نوت ۷ مقایسه کرده و از برتری میان‌رده گوگل خبر می‌دهد. با توجه به این که تصاویر فوق همگی در توییتر منتشر شده‌اند، قضاوت در مورد آن‌ها را کمی سخت می‌کند، زیرا این شبکه اجتماعی پیش از آپلود عکس کیفیت آن‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. مورد دیگر کیفیت خوب دوربین ردمی نوت ۷ است. این گوشی در اکثر نقدها به عنوان یک گوشی مناسب برای عکاسی در نظر گرفته شده که می‌تواند مقیاس خوبی برای سنجش تصاویر پیکسل 4a باشد. (تصویر سمت چپ متعلق به ردمی نوت۷ و سمت راست متعلق به پیکسل 4a)

image

تصاویر منتشر شده یکی در شرایط نوری محدود و دیگر در فضای باز نه چندان روشن ثبت شده‌اند. در تصویر اول می‌بینیم که عکس ثبت شده توسط پیکسل 4a کمی در نوردهی مشکل داشته و تصویر «Under Exposed» شده است. البته این قضیه در رابطه با تمامی گوشی‌های خانواده پیکسل گوگل صدق می‌کند و نمی‌توان به این گوشی میان‌رده نیز خرده‌ای گرفت.

تصویر دوم که مربوط به فضای باز است، به خوبی توانایی تعادل رنگ و دمای دوربین این دو گوشی را به چالش می‌کشد. پیکسل 4a توانسته جزئیات بیشتری ثبت کند و از آبرنگی شدن تصاویر نیز تا حد زیادی جلوگیری کرده است. با این حال استناد به چنین تصاویری منطقی نیست، زیرا به احتمال بسیار بالا این گوشی نرم‌افزار نهایی را اجرا نمی‌کند و در نتیجه الگوریتم‌های دوربین‌ آن نیز به بلوغ کافی نرسیده‌اند. (تصویر سمت چپ متعلق به ردمی نوت۷ و سمت راست متعلق به پیکسل 4a)

image

در صورتی که بخواهیم سخت‌افزار این گوشی را ملاک قرار دهیم،  با توجه به برخورداری پیکسل 4a از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی سونی IMX363 با ابعاد ۱.۴ میکرونی هر پیکسل و گشودگی دیافراگم ۱.۷۳، مشابه پیکسل ۳، ۳a و ۴ کیفیت عکاسی این گوشی‌‌ها نباید تفاوت خاصی با یکدیگر داشته باشند. دوربین سلفی این گوشی نیز ۸ مگاپیکسلی بوده و از سنسور سونی IMX355 بهره می‌برد. در هر صورت با در نظر گرفتن امتیاز نه چندان بالای پیکسل ۴ در تست وب سایت DxOMark به عنوان پرچمدار و مشابه بودن سنسورهای این دو گوشی، می‌تواند گفت گوگل توانسته بهترین دوربین را در یک گوشی میان‌رده تعبیه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی