استارتاپ برادران ایرانی جدیدترین یونیکورن کانادا؛ «اپلای برد» ۱.۴ میلیارد دلار ارزش دارد

استارتاپ «اپلای برد» (Applyboard) که ۳ برادر ایرانی موسس آن هستند موفق شد با وجود بحران کرونا ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند و با بیش از یک میلیارد دلار ارزش، به کلوپ استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی ملحق شود.

اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، حتماً نام اپلای برد به گوشتان خورده؛ سایتی که سال ۲۰۱۵ توسط برادران ایرانی ساکن کانادا تأسیس شده و از آن زمان تاکنون به دانشجویان بین المللی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها کمک می‌کند. این سایت در مدت پنج سال فعالیتش به بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو از ۱۱۰ کشور دنیا برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها کمک کرده و می‌گوید سال گذشته ۳۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

حالا این استارتاپ ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و با ارزش‌گذاری جدید ۱.۴ میلیارد دلاری، به کلوپ استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی (Edtech) پیوسته است. «مارتین بصیری»، هم‌موسس اپلای برد به «تک کرانچ» می‌گوید راند سرمایه گذاری اواخر ماه مارس و در بحبوحه بحران کرونا در کانادا انجام شده و نشان می‌دهد استارتاپ‌های فناوری آموزشی با وجود بحران کرونا می‌توانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

بیشتر استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی مثل Udemy و Duolingo، در فضای کسب و کار به مصرف کننده (B2C)  فعالیت می‌کنند، ولی موفقیت اپلای برد نشان می‌دهد که این قبیل استارتاپ‌ها در مدل کسب و کار به کسب و کار (B2B) نیز می‌توانند درامد بالایی کسب کنند.

همه گیری کرونا میلیون‌ها دانشجو را وادار کرده تا از راه دور درس بخوانند و شرکت‌های فناوری را نیز برای امکان تحصیل از راه دور به تکاپو انداخته است. بصیری می‌گوید ثبت نام مدارس و دانشگاه‌ها در اپلای برد رشد ماه به ماه ۲۰۰ درصدی داشته است.

این راند سرمایه گذاری به رهبری شرکتی به نام «Drive Capital» انجام شد. از دیگر شرکت کنندگان در این راند می‌توان به Fidelity Investments Canada ULC و Business Development Bank of Canada اشاره کرد. اپلای برد ۴۰۰ کارمند دارد و قصد دارد ۱۰۰ نیروی جدید استخدام کند.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟