معاون وزیر ارتباطات: تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات اقتصاد داخلی را رونق می دهد

معاون وزیر ارتباطات: تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات اقتصاد داخلی را رونق می دهد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی باور دارد که تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات می‌تواند اقتصاد داخلی را رونق ببخشد. «حسین فلاح جوشقانی» تاکید کرده که تقویت شبکه ملی اطلاعات هم به اقتصاد کمک می‌کند و هم حملات هکری خارج از کشور را نیز خنثی می‌نماید.

جوشقانی در گفتگو با فارس اعلام کرده که بسیاری از الزامات در زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات وجود دارد که از جمله آنها تولید محتوا در این شبکه است: «باید برای تقویت این شبکه به تولید محتوا پرداخت و اقتصاد داخلی را در راستای جهش تولید رونق داد.»

وی افزود: «شبکه ملی اطلاعات یکی از نیازهای اساسی جوامع محسوب می‌شود، وجود چنین شبکه‌ای می‌تواند توان اقتصاد داخلی کشور را در حوزه های مختلف به خصوص اقتصاد افزایش دهد.»

به باور جوشقانی باید هم به تولید محتوا برای بازی‌های اینترنتی فکر کرد و هم توسعه خدمات بیشتر به مردم را در این شبکه راه‌اندازی کرد. او معتقد است که شبکه ملی اطلاعات با شفافیت کاملی همراه است که می‌تواند مسیر اقتصادی کشور را جابجا سازد. جوشقانی همچنین تاکید می‌کند که با تکمیل این شبکه حملات هکرهای خارج از کشور خنثی می شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اصل مهم در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را «ارائه خدمات پایه کاربردی مانند موتور جست‌وجوی ایرانی و تولید محتوا» می‌داند که به باور او این مسائل می‌توانند در رشد فناوری نقش محوری داشته باشند.

این در حالیست که پروژه موتور جستجوی بومی که جوشقانی از آن صحبت به میان آورده یک پروژه شکست خورده به حساب می‌آید و در زمان قطعی اینترنت جهانی و کار کردن با اینترنت داخلی، نمونه‌های ایرانی آن نشان دادند که نمی‌توانند از پس پاسخگوی نیاز مردم برآیند. از آنسو به نظر می‌رسد صحبت‌های جوشقانی در زمینه تولید محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات گزاره صحیح‌تری باشد و بسیاری از افراد و تیم‌های ایرانی در حال حاضر مشغول تولید محتوا در این بستر هستند و آثار خوبی از خود برجای گذاشته‌اند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato