اتصال ۱۵۰۰ روستای جدید به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول

امروز همزمان با روز جهانی ارتباطات، آیین «بهره‌برداری از اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت همراه اول» با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران استانی و مدیران همراه اول به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد.

همراه اول توانسته در یکسال اخیر ۱۵۸۷ روستا با جمعیت ۱.۳ میلیون نفر را به اینترنت پرسرعت متصل کند. میزان پیشرفت پروژه‌ها برای سال جاری احداث ۳۹ سایت در ۵۸ روستا و ارتقا ۱۷ سایت در ۴۲ روستا بوده. این اپراتور تا به امروز توانسته ۴۱۴۲ روستا را با نسل چهارم، ۵۷۰۷ روستا را با نسل سوم و ۴۴۹۶۸ روستا را با نسل دوم اینترنت تحت پوشش قرار دهد.

همراه اول توانسته با سرمایه‌گذاری پروژه‌ها در قالب USO (طرح خدمات عمومی اجباری روستایی)، ۸۶ درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش سرویس‌های خود قرار دهد و همچنین گسترده‌ترین شبکه را در زمینه ارتباطات سیار ایجاد کند.

سرمایه همراه اول

در مراسم امروز همراه اول از سایت نسل ۴ روستای سیدان از توابع شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی رونمایی کرد. معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول، «مرتضی طاهری‌بخش» در این مراسم به این موضوع اشاره کرد که به علت تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، این اپراتور از محل اعتبارات USO و با حمایت سهامداران خود توانسته به این موفقیت دست پیدا کند و روستاهای زیادی را به شبکه اینترنت متصل کند. این اپراتور توانسته طی سه سال اخیر، اینترنت پرسرعت را در اختیار ۴۲۰۰ روستا قرار دهد.

طاهری‌بخش در این کنفرانس گفت:

«در یکسال اخیر ارتقا دسترسی ۱۴۰۷ روستا و ایجاد دسترسی جدید برای ۶۵۵ روستا به شبکه اینترنت پرسرعت نسل چهارم توسط شرکت ارتباطات سیار ایران انجام شده که آیین آن به صورت نمادین در روستای سیدان خراسان جنوبی برگزار شد.»

طاهری‌بخش در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرد که تمام شرایط بحرانی اخیر مانند سیل نوروز ۱۳۹۸ و کرونا در نوروز ۱۳۹۹ باعث شد که میزان مصرف شبکه ارتباطی افزایش پیدا کند تا جایی‌که مصرف برخی اپلیکیشن‌های داخلی تا ۱۰۰۰ درصد و متوسط مصرف کاربران از این برنامه‌ها ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد جواد آذری جهرمی» در این مراسم اعلام کرد:

«مراکز داده همراه اول که با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی و با هدف ایجاد زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌های غرب و شمال غرب کشور و تهران طراحی و پیاده‌سازی شده است، به زودی رونمایی خواهد شد.»

وزیر ارتباطات در ادامه گفت:

«تاکنون ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تحت پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه قرار گرفته‌اند که در راستای تحقق عدالت اجتماعی، این رقم تا پایان سال جاری به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.»

معاون اول رئیس جمهور، «اسحاق جهانگیری» در این مراسم آنلاین با تاکید بر اقدامات شایسته دولت دوازدهم به خصوص در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار کرد:

«یکی از مهم‌ترین آن‌ها، توسعه اینترنت پرسرعت تلفن همراه در روستاهاست که امروز از آقای آذری جهرمی و همراه اول بابت اهتمام به این موضوع تشکر می‌کنم و همچنین روز جهانی ارتباطات را نیز به فعالان این بخش تبریک عرض می‌کنم.»

شرکت ارتباطات سیار ایران هم اکنون ۶۹ میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ ۸۴ درصدی در کشور دارد و ارتباطات رومینگ بین‌الملل آن نیز با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است.

مطالب مرتبط

اپراتورهای موبایل سیم‌کارت رایگان سرپرستان خانوار را به صورت پستی ارسال می‌کنند

صبح دیروز بعد از اینکه اعلام شد ایرانسل و همراه اول سیم‌کارت رایگان به سرپرستان خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی دولت می‌دهند، انتشار عکس‌های متعددی از مردم در صف دریافت سیم‌کارت نگرانی‌هایی را به وجود آورد. وزیر ارتباطات نیز ساعاتی پس از انتشار این عکس‌ها در شبکه اجتماعی توییتر به این اپراتورها دستور داد... ادامه مطلب

سرپرست‌های خانوار متقاضی وام یک میلیون تومانی، سیم کارت رایگان خواهند گرفت

وام یک میلیون تومانی دولت شرایطی را مهیا کرد تا مردم برای ثبت نام و دریافت آن نیازی به مراجعه به بانک‌ها و یا مراجعه به سایت‌های اینترنتی نیز نداشته باشند، در پروتکل دریافت این وام سعی شده تا ساده‌ترین کار ممکن و به دور از ایجاد تجمع و مراجعه فیزیکی اتخاذ شود یعنی استفاده... ادامه مطلب

دورکاری کارکنان وزارت کشور بر بستر راهکار امن همراه اول

شیوع ویروس کرونا در ایران همانند دیگر کشورهای جهان، سبک کار و زندگی مردم را تغییر داده و تحولاتی را هم در نظام اداری به همراه داشته است. در چنین شرایطی اکثر سازمان ها، ارگان ها و نهادها ترجیح می دهند که شرایط دورکاری را برای کارکنان خود فراهم سازند.وزارت کشور هم در این راستا... ادامه مطلب

اقدامات همراه اول برای نیروی انسانی خود در مقابله با شیوع ویروس کرونا

همراه اول از کمک ٣٠ میلیارد ریالی برای ساخت و تجهیز بیمارستان سیار خبر داد. همچنین همراه اول اقدامات مناسبی برای حفظ امنیت و سلامت کارکنان خود در برابر شیوع ویروس کرونا انجام داده و آنها را در کلیه مراکز خود عملیاتی می‌کند.شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرده که اپراتور اول تلفن همراه کشور در... ادامه مطلب

اختلاف معنادار نفوذ اینترنت سیار و اینترنت ثابت در ایران: ۸۰ درصد در برابر ۱۰ درصد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آمارهای ۹ ماه ابتدای سال ۹۸ را منتشر کرده است. آمار منتشر شده همه بخش‌های صنعت ارتباطات را به نمایش می‌کشد اما بیش از هر چیز، می‌توان در این میان یک تفاوت معنادار را در ضریب نفوذ اینترنت ثابت و سیار دید. ضریب نفوذ اینترنت سیار در کشور به رقم... ادامه مطلب

همراه اول با شعار «یک همکاری معتبر» در سومین رویداد نمایشگاه کار حضور دارد

سومین نمایشگاه کار ایران به مدت سه روز از پنجشنبه (۱۷ بهمن ماه) در محل بوستان گفتگوی تهران آغاز به کار می‌کند و در آن بسیاری از شرکت‌های بزرگ نظیر همراه اول در آن حضور دارند. اپراتور اول با شعار یک همکاری معتبر در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و در غرفه ۶ این سالن... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟