سونی و تحول ساختاری گسترده؛ نام و نحوه مدیریت کمپانی تغییر می‌کند

سونی و تحول ساختاری گسترده؛ نام و نحوه مدیریت کمپانی تغییر می‌کند

شرکت ژاپنی سونی تغییراتی را در ساختار سازمانی خود ایجاد می‌کند که شامل تغییر نام بخش‌های مختلف و همچنین جابجایی تیم اجرایی آن می‌شود.

به گفته سونی، این تغییرات در ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ اعمال می‌شوند و شرکت سونی با نام جدید «Sony Group Corporation» به کار خود ادامه می‌دهد تا روی نقش خود به عنوان مرکز فرماندهی گروه سونی تمرکز کند. در همین زمان، «Sony Electronics Corporation» که در زمینه تجارت الکترونیکی این شرکت ژاپنی فعالیت می‌کند، از نام «Sony Corporation» استفاده خواهد کرد. جلسه مربوط به این تغییر نام‌ها در تاریخ ۶ تیر ماه با حضور سهامداران برگزار خواهد شد.

سونی درباره این تغییرات اعلام کرده:

«تجارت الکترونیک سونی تلاش خواهد کرد تا به معرفی محصولات و خدماتی که بالاترین سطح را در اختیار تمام افراد از طریق فناوری‌های صوتی، تصویری و ارتباطی قرار می‌دهد، ادامه دهد. برای چالش‌ها در زمینه کسب و کارهای جدید مانند راه‌حل‌های از راه دور که ارتباط مردم را به همراه دارد یا کارهایی که مردم از راه دور انجام می‌دهد و همچنین حوزه‌های پزشکی، چشم انداز بلندمدتی خواهیم داشت.»

این شرکت ژاپنی همچنین اعلام کرده که به خرید سهام سرویس‌های مالی «Sony Financial Holdings» ادامه می‌دهد تا بتواند آن را تبدیل به زیرمجموعه خود کند. در حال حاضر این برند ۶۵ درصد از سهام سرویس‌های مالی را در اختیار خود دارد. این کمپانی تصمیم دارد با این کار، از استراتژی‌های بهینه برای هر کسب و کار خود استفاده کند.

سونی

علاوه بر تغییرات نام، این شرکت خبر از تغییرات در ساختار اجرایی خود نیز داده. در همین راستا هریک از تجارت‌های اصلی آن شامل بازی و سرویس‌های شبکه، موسیقی، تصویر و سرویس‌های مالی ساختار اجرایی جداگانه‌ای خواهند داشت و افرادی که هم اکنون آن‌ها را مدیریت می‌کنند، از آوریل ۲۰۲۱ به عنوان مدیر به کار خود ادامه خواهند داد.

تجارت‌های الکترونیکی این شرکت شامل راه‌حل‌های تصویربرداری و سنجش نیز ساختارهای اجرایی برای هر تجارت خود ایجاد می‌کنند. به گفته این برند، تیم اجرایی Sony Group Corporation از روسای دفاتر مرکزی و شرکت‌های اصلی آن تشکیل می‌شود. در راستای این تغییرات، مدیرعامل و رئیس کنونی سونی، «کنیچیرو یوشیدا» به عنوان رئیس هیئت مدیره به کار خود ادامه می‌دهد.

مدیر ارشد مالی کنونی این برند، «هیروکی توتوکی» تغییر مقام پیدا خواهد کرد و به عنوان معاونت ریاست اجرایی به کار خود ادامه می‌دهد. «Shigeki Ishizuka»، مسئول محصولات الکترونیکی و کسب و کار راه‌حل‌ها و ابزارهای ذخیره‌سازی به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره به کار خود ادامه خواهد داد. در نهایت معاون اجرایی سونی و همچنین رئیس بخش موسیقی سونی در ژاپن، «Michinori Mizuno» در تاریخ ۶ تیر بازنشسته خواهد شد.

این شرکت قصد دارد روی بخش سنسورهای تصویربرداری تمرکز کند و با استفاده از راه‌حل‌های هوش مصنوعی در این بخش به نوآوری‌های خود ادامه دهد تا به سهم بیشتری از بازار دست پیدا کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato