سرمایه‌گذاری سرسام‌آور «تنسنت»؛ غول چینی ۷۰ میلیارد دلار را صرف فناوری‌های جدید می‌کند

سرمایه‌گذاری سرسام‌آور «تنسنت»؛ غول چینی ۷۰ میلیارد دلار را صرف فناوری‌های جدید می‌کند

«تنست» از یک برنامه توسعه ۵ ساله برای سرمایه گذاری سرسام آور روی حوزه های مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی و محاسبات ابری خبر داده است.

چین برای تقویت اقتصاد خود روی توسعه زیرساخت های دیجیتال از قبیل نسل پنجم شبکه های ارتباطی تمرکز کرده و حالا کمپانی «تنست» گام مهمی را در این راستا برداشته است. غول فناوری چین طی ۵ سال آینده ۵۰۰ میلیارد یوان معادل ۶۹.۹ میلیارد دلار را صرف توسعه فناوری های مختلف نظیر هوش مصنوعی و محاسبات ابری خواهد کرد. این خبر در حالی اعلام شده که تنست در روزهای اخیر از انتشار ۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه برای جذب سرمایه خبر داده بود

این شرکت هدف از طرح مذکور را تمرکز روی توسعه مراکز داده عظیمی عنوان کرده که هر کدام بیش از یک میلیون سرور را در خود جای خواهند داد. علاوه بر این ساخت مراکز نوآوری و پارک های صنعتی جدید ، همکاری با متخصصان و آزمایشگاه های تحقیقات علمی و سرمایه گذاری روی تحقیقات فناوری نیز در دستور کار قرار دارد.

سرمایه گذاری روی تحقیقات فناوری

دیگر شرکت های فناوری چینی هم برنامه های مشابهی را در پیش گرفته اند. برای مثال  JD.com امسال واحد جدیدی را برای محاسبات ابری و کسب و کار هوش مصنوعی راه اندازی کرده و علی بابا هم از سرمایه گذاری سه ساله میلیارد دلاری روی محاسبات ابری خبر داده که به سرویس دهی بهتر به مشتریان منجر می شود.

سرمایه گذاری اخیر تنور رقابت کمپانی های بزرگ فناوری چین مثل «تنسنت»، «علی بابا» و «بایدو» را در زمینه فناوری های نوظهور گرم خواهد کرد. رقابتی که دولت پکن نیز از آن استقبال می کند چرا که در راستای برنامه موسوم به «زیر ساخت جدید» آنها قرار دارد. هدف چین از راه اندازی این طرح توسعه بیشتر فناوری های هوش مصنوعی، شبکه ۵G و حمل و نقل مدرن است.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato