نارضایتی کارکنان فیسبوک از انفعال و بی‌عملی زاکربرگ در برابر پست‌های ترامپ به حدی رسیده که دست از کار کشیده‌اند. همزمان دو نفر از کارکنان ارشد هم تهدید به استعفا کرده‌اند.

سه‌شنبه گذشته توییتر دیدگاه ترامپ با این مضمون که رای دادن از طریق نامه چیزی کمتر از تقلب گسترده نیست را حاوی اطلاعات به طور بالقوه گمراه کننده تشخیص داده و برچسب گذاری کرد. این اقدام و برچسب گذاری یکی دیگر از توییت‌های رییس جمهور آمریکا از سوی بسیاری با تحسین همراه شد اما مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در مصاحبه با شبکه CNBC مدعی شد که شبکه های اجتماعی نباید پست های دونالد ترامپ را حقیقت‌سنجی کنند.

فیسبوک بر اساس همین دیدگاه در برابر انتشار پست‌های جنجالی ترامپ هیچ واکنشی نشان نداده؛ اقدامی که نارضایتی بسیاری از کارکنان این شرکت را در پی داشته و خواستار توضیح مقامات اجرایی فیسبوک درباره موضع این شبکه اجتماعی شده‌اند.

این اعتراضات رفته رفته علنی‌تر شد تا جایی که «رایان فریتاس»، از مدیران بخش خبری فیس‌بوک، در توییتر خود از اشتباه زاکربرگ و تلاش برای تغییر نظر وی سخن به میان آورد. «جیسون توف»، مدیر تولید این شرکت هم تایید کرد که وی و اغلب همکارانش از وجهه عمومی این شبکه اجتماعی رضایت ندارند.

ظاهرا تلاش‌های مدیران برای تغییر نظر زاکربرگ بی نتیجه مانده و حالا بخشی از کارکنان برای نشان دادن اعتراض خود دست از کار کشیده و در حال تهیه لیستی از خواسته های خود هستند. آنطور که نیویورک تایمز گزارش داده با تهدید به استعفای دو نفر از کارکنان ارشد این نارضایتی شکل جدی‌تر به خود گرفته است

این نخستین باری نیست که رفتار فیسبوک در قابل ترامپ باعث ایجاد دو دسته‌گی در این شرکت می شود و پاییز گذشته صدها نفر از کارکنان با امضای نامه سرگشاده‌ای نسبت به انتشار تبلیغات گمراه کننده توسط سیاستمداران در این پلتفرم اعتراض کرده بودند.