چگونه یک سوپرخودرو V12 با وزن کمتر از یک فورد فیستا بسازیم؟ T.50 شاهکار جدید گوردون میوری

چگونه یک سوپرخودرو V12 با وزن کمتر از یک فورد فیستا بسازیم؟ T.50 شاهکار جدید گوردون میوری

گوردون میوری طراح سرشناس سریع‌ترین خودروی قرن ۲۰ میلادی یعنی مک لارن F1 قرار است از پروژه شخصی خود با نام T.50 رونمایی کند که به نوعی جانشینی شایسته و بایسته برای مک لارن F1 خواهد بود. تقریبا ۱۸ ماه تا تولید T.50  زمان باقی است و این حین در مصاحبه‌ای با گوردون میوری از او در رابطه با رمز و راز تولید این سوپرخودرو تولیدمحدود مجهز به موتور V12 که کمتر از یک تن وزن دارد سوال‌هایی پرسیده شده است. با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر این مصاحبه:.

T.50

میوری راز اصلی وزن بسیار کم این سوپرخودرو را تلاش گروه سازنده برای ساخت قطعات سبک وزن می‌داند. راهی که او پیش از آن در ساخت مک لارن F1 رفته و به نوعی استاد انجام چنین کاری است. اما این باعث نشده تا با یک سوپرخودرو خشک که مخصوص پیست‌های اتومبیل‌رانی است طرف باشیم و T.50 قابلیت استفاده به صورت یک خودروی GT شهری را نیز دارد.

به طور مثال این سوپرخودرو ابعادی کوچک‌تر از یک پورشه ۹۱۱ فعلی دارد اما فضای بسیار زیادی در داخل اتاق برای ۳ سرنشین (راننده در مرکز و بین دو صندلی دیگر قرار می‌گیرد) و بار آنها تعبیه شده است.

وزن این سوپرخودرو تنها کمی سنگین تر از لوتوس الیزه با وزن خشک ۹۳۰ کیلوگرمی است. این مسئله در حالی اتفاق می‌افتد که T.50 از موتور V12 با حداکثر قدرت ۶۴۱ اسب بخار نیرو می‌گیرد که نسبت قدرت به وزن آن برابر با ۶۵۴ اسب بخار به ازای هر تن است. برای رسیدن به همین نسبت قدرت به وزن در یک سوپرخودرو ۱۴۵۰ کیلوگرمی شما به ۹۵۰ اسب بخار نیرو نیاز دارید که برای تولید آن باید زمان و هزینه بیشتری را صرف کنید.

بدنه و شاسی فیبرکربنی T.50 تنها ۱۵۰ کیلوگرم وزن دارد و صندلی‌های فیبرکربنی این سوپرخودرو به‌ترتیب برای راننده و سرنشینان ۷ و ۳ کیلوگرم وزن به خود گرفته‌اند. حتی جعبه پدال‌های ترمز و گاز نیز در حدود ۳۰۰ گرم وزن سبک‌تری نسبت‌به نمونه استفاده شده در مک لارن F1 دارد.

موتور ۴ لیتری V12 تنفس طبیعی ساخت شرکت کازورث که در آستون مارتین والکری نیز استفاده خواهد شد حداکثر دور موتوری برابر با ۱۲.۱۰۰ دور در دقیقه دارد و تنها ۱۸۰ کیلوگرم وزن دارد. این موتور در حدود ۶۰ کیلوگرم از موتور V12 ساخت بخش M Power شرکت بی‌ام‌و (که در مک لارن F1 استفاده شده بود) وزن کمتری دارد. همچنین جعبه دنده ۶ سرعته دستی نیز ۱۰ درصد وزن کمتری به نسبت جعبه دنده مک لارن F1 دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از این پروژه خاص که در نوع خود منحصر به فرد است می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato