ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

زاکربرگ عقب‌نشینی کرد؛ بازبینی سیاست‌ها پس از اعتصاب کارکنان

دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی فعالیت گسترده‌ای دارد و در حالی که توییتر توییت‌های رئیس جمهور آمریکا را کنترل کرده، فیسبوک چنین اعتقادی نداشته. این موضوع باعث شد کارکنان شرکت تحت مدیریت زاکربرگ واکنش منفی از ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰

دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی فعالیت گسترده‌ای دارد و در حالی که توییتر توییت‌های رئیس جمهور آمریکا را کنترل کرده، فیسبوک چنین اعتقادی نداشته. این موضوع باعث شد کارکنان شرکت تحت مدیریت زاکربرگ واکنش منفی از خود نشان دهند و دست از کار بکشند، حالا مدیرعامل فیسبوک خبر از بازبینی سیاست‌های این شبکه اجتماعی داده است.

در یادداشتی که توسط مارک زاکربرگ منتشر شده، با چندین تغییر احتمالی برای سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و همچنین محصولات جدید روبه‌رو می‌شویم. مدیرعامل فیسبوک وعده داده که این شبکه اجتماعی شفافیت بیشتری خواهد داشت و متعهد شده که تنوع و حقوق انسانی را در فرایند‌ها و گفتگوهای تیم مدیریتی افزایش دهد.

زاکربرگ خبر از این داده که فیسبوک سیاست‌ها در سه حوزه را مورد بازبینی قرار می‌دهد، البته اشاره‌ای به تغییرات خاصی نکرده است. در میان آن‌ها می‌توان به تهدیدات مربوط به استفاده دولت از زور، سرگوب رای‌دهندگان در زمان شیوع ویروس کرونا و افزودن برچسب محتوای متخلف اشاره کرد.

مدیرعامل فیسبوک در یادداشت خود نوشته:

«من می‌دانم که بسیاری از شما فکر می‌کنید که پست‌های رئیس جمهور در هفته گذشته باید برچسب‌گذاری می‌شد. سیاست کنونی ما این است که اگر محتوایی باعث تحریک خشونت می‌شود، آن محتوا را حذف کنیم و اجازه ندهیم مردم آن را پشت یک برچسب هچنان مشاهده کنند. در این زمینه استثنایی برای سیاستمداران وجود ندارد. من فکر می‌کنم که این سیاست اصولی و معقول است، با این حال همچنان به بسیاری از افرادی که فکر می‌کنند راه‌های بهتری وجود دارد نیز احترام می‌گذارم. من می‌خواهم اطمینان حاصل شود که همه ایده‌ها را می‌شنویم.»

زاکربرگ

زاکربرگ در گذشته برچسب‌گذاری توییت‌های ترامپ توسط توییتر را مورد انتقاد قرار داده بود و حالا اعلام کرده که طرفدار این ایده نیست:

«من نگرانم که این رویکرد منجر به ویرایش محتوایی شود که ما دوست نداریم، حتی اگر سیاست‌های ما را نقض نکرده باشد. بنابراین فکر می‌کنم باید در این زمینه با دقت بالایی عمل کنیم.»

مدیرعامل فیسبوک وعده داده که در فرایند تصمیم‌گیری شفاف‌تر عمل کند. زاکربرگ خبر از ایجاد یک هاب جدید برای رای‌دهندگان داده که اطلاعات معتبری پیرامون رای‌گیری فراهم می‌کند. وی همچنین به تیم جدید آزمایش محصول این شبکه اجتماعی اشاره کرده که روی پروژه‌های مربوط به عدالت نژادی کار می‌کنند، البته اطلاعات گسترده‌ای درباره آن منتشر نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • فرید
    فرید | ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

    یه حالت دارک مود به فیسبوک اندروید اضافه کن که چشامون کور نشه، یه آپشن هم بزار که قسمت پیشنهاد دوستی ها رو خاموش کنیم ، ۱ میلیارد بار این مشکلو مردم به گوشش رسوندن ولی از عمد حلش نمیکنن....حقتونه سهام فیسبوک هرسال کلی سقوط کنه با این خرفت بازیا و لجبازیا

مطالب پیشنهادی